Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natažení síťového kabelu vzduchem

Ahoj, napadá vás nějaký jednoduchý způsob, jak natáhnout síť vzduchem, myšleno tak že potřebuju natáhnout síť z balkónu do sklepa (venkem), ale nemohu tahat kabel.
Router doma mám za oknem na terasu. Ze sklepa chci nějak přijímat signál skrz malé okénko viz šipka - to okénko je vyústění 5m dlouhé větrací šachty, na jejímž konci je místnost, kde bude router.
Napadlo mě z routeru ve sklepě odmontovat anténku, skrz 5m dlouhý pigtail kabel ji protáhnout tou šachtou a vystrčit z toho okýnka. Ale ne moc, nemůže být příliš vidět. Ale nevím jestli ten signál má šanci, aby došel až do toho routeru, což? Tak nějak jsem se na tom zacyklil, že vlastně nevím co s tím. Díky za inspiraci...
[91833-cesta-jpg]

za odkvapom dole , spodkom zateplenia ku skepu a vyvrtať dnu dieru. Čím menej to vidno, tým to bude menej dráždiť nenechavcov.

Ale napr. špecialisti z T-comu by išli tým malým okienkom z dôvodu šetrenia nákladov ako na našom Mestskom úrade kde natiahli kábel z antény na streche cez otvorené okno na povale a zapojili. Že aj teba to napadlo :-D

ahoj, díky za nápad ale toto není řešení. Vrtat do zateplení ani jiné nevratné úpravy nepřipadají v úvahu. Kabel tahat nechci, právě kvůli nenechavcům. Hledám bezdrátové řešení.
Teď mi to běhá přes powerline, ale občas to vypadává (ani se nedivím, překvapuje mě že se to vůbec chytlo, přes několik jističů a elektroměrů)

Tam bydlí více rodin? Nepřizpůsobiví občané? Že se bojíš loupežníků? Já bych to protáhl tím okapním svodem. Pozor, jestli to celé nepatří jednomu občanu, jestli dole bydlí někdo jiný, nesmí se žádný kabel táhnout, kabel můžeš mít jen na svém vlastním území.

nepřizpůsobiví ani ne, spíš nechci budit pozornost nějakým kabelem, odkud kam že ho táhnu a tak. Navíc moje je jen ta bytová jednotka, zbytek nemovitosti mi neříká pane :) Protáhnout kabel větrací šachtou ještě projde.
Takže spíš chci těch pár metrů překonat vzduchem, abych nemusel hlídat kdo mi ten kabel překopnul.

Jestli nechceš aby to šlo vidět, tak pouzij (směrovou, venkovní) Wi-Fi anténu. Staci nejaka do ~ 10-15 dbi.
Zhora směrová a dole ti stači receiver, nebo jestli máš zařízení kde chceš Wi-Fi používat blízko okna stačí jen jedna směrová, venkovní uchycena na tom balkoně.

Jestli jen na občasné připojení, tak by snad stačil na těch 15 metrů pod to zábradlí položit 2.4Ghz Wi-Fi router.

=> nevím jestli ten signál má šanci, aby došel až do toho routeru...?
Najlepšie to vyskúšať. To ti tuná nikto nepovie či signál preleze. U mňa nieje problém so signálom ani za 4 stenami s obyčajným tplinkom 741 za 50 korún z bazáru.