Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gibabitový router s aspoň 4 LAN bez wifi?

Dobrý den, prosím o radu.
Nepoužívám domácí wifi síť.
Základem je giabitový ethernet, který je pro mě důležitý pro zálohování dat mezi počítači.
Mobilní zařízení sice mám, ale nepoužívám na nich internet vůbec.
A notebook mám jen na cesty a i on je do sítě připojován přes gigabitový ethernet.
Wifi funkci na současném routeru mám vyplou a zapínám jen výjmečně. (třeba pro návštěvu)
Stavím dům, kde v multimediálním rozvaděči bude reciever od optiky a gigabitový router (s aspoň 4xLAN).
O wifi access poitu uvažuji, že by byl třeba v obýváku, spojený právě přes LAN s routerem v rozvaděči. (a zaplý jen příležitostně)

Prosím o radu zdali se prodává gigabitový router bez wlan rozhraní.
Ideálně je představa Archer C6 bez wlan rozhraní.

Prosím o radu zdali se prodává gigabitový router bez wlan rozhraní.

Co je podle tebe WLAN ?
Chces jen 4xGb port navic je tak ? Jestli uz jeden router mas, tak by snad stacil switch. 8x LAN (7x volnych Gb portu LAN) TP-LINK TL-SG108 680Kc nebo Netgear GS108E.
Jestli opravdu jen 4X LAN tak D-Link DGS-105/E 519Kc . Ale rovnou bych uprednostnil x8. 4x LAN se rychle zaplni ani nevis jak.
Jestli router tak klidne s Wi-Fi ktere nemusis pouzivat nebo vubec zapinat treba u toho tebou predvoleneho Archer C6. Ale jsetli ho ches jen kvuli portum LAN, tak bude stejne fungovat jako switch.

WLAN = wireless local area network. Tedy bezdrátové "rozšíření" pro klasickou LAN. Které navíc nepoužívám.

Jasně rozšíření switchem je ok, s tím jsem počítal... Jen mě zajímal gigabitový router bez wlan rozhraní. On ten Archer C6 je dost velký. Ale jasně, pokud nebude lepší řešení, tak to bude tento, s vyplou wifinou.

Děkuji

Krásné zařízení a funkce.

Máte s tím zkoušenosti nebo někdo další tady?
Našel jsem jen jednu recenzi na heurece. (oproti 232 recenzím archer C6)

V minulosti jsme měli nějaké prvky sítě od Ubiquiti a docházelo často k odpalování eth portu. Je to skoro 10 let. Bývalo to citlivé a bouřky tomy škodili.

Je to kvůli úspoře místa v multimediální rozvodnici. Proto je pro mě přijatelější malý router o velikosti 8p desktop switche než ten Archer C6, který je cca 2-3x větší plus má antény.
Pokud bych chtěl šířit wifi signál, tak pak si dám prostě další access point do obýváku. (tam jsou eth rozvody do rozvodnice).

Souhlasím s tím co říkáš. Jasný.