Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade grafiky

Zdravím, chtěl bych udělat upgrade mé grafické karty můj pc je :
CPU : Intel Core i5-9400F Six-Core Processor 2.90 GHz
RAM : PATRIOT Viper 4 Blackout Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16
GPU : AMD Radeon RX 570 Series 8GB
MOTHERBOARD : ASROCK Z390 Pro4
HDD : Seagate Barracuda 1TB
POWERSUPPLY : Corsair VS650 White Certified

je mi jasné, že bude za potřebu i silnější zdroj k tomu, proto bych chtěl poradit jak s výběrem nějaké grafiky tak i toho zdroje, moc se v tom nevyznám, takže nevím, podle čeho vybírat, ale pc je určený hlavně na hry atp, chápu, že ani ten procesor není asi úplná výhra, ale byl to přechod z fx6300 zadarmo, takže to zatím stačí, díky

Nvidia 1650 super slaba, male zrychleni, nevyplati se
1660 super neseženeš
2060 a cela rada neni
3060 ti sezenes od prekupnika od 14 nahoru

Amd 5500xt dle. Me sen evyplari
Amd 5600 stoji pres 9
Nove rada neni k sehnani

Proste blba doba, krize, odhaduju to do brezna.