Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5600XT v starým PC se socketem 775

Zdravím, mám technický dotaz. Může se stát něco špatného, když dám grafiku 5600XT do starého PC se socketem 775 (Core2DuoE7400) s PCI-E (pravděpodobně v1.1) než že jen PC nenabootuje? Potřebuji tuto novou grafiku vyzkoušet, ale nemám jiný funkční PC k dispozici. Jde mi jen čistě o to aby se takhle drahá karta nějak nerozbila, ale na internetu píšou že jsou všechny PCI-E zpětně kompatibilní.

Mam "ve sbirce" PC s CoolerMaster Real Power M700 700W a na nem Gigabyte GeForce GTX570 s TDP 219W. Ten zdroj je srajda s realnym vykonem nekde pod 500W. Zatim stale v pohode. :-)

Edit: jsem to nenapsal, prave je to taky na s. 775: Gigabyte GA-EP45-UD3RL.