Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická Karta? Cena x výkon (6-10k)

Zdravím, mám v plánu udělat si radost a koupit nějakou fajn grafickou kartu v rozmezí 6.000 - 10.000. Běžné využití buďto hry jako např. BDO, NFS...Tera apod., nebo práce v grafických editorech, střih videa + souběžné sledování filmů/seriálů na druhém monitoru.
ZD: ASUS prime 350M-A, procák Ryzen 5 1600.
Přemýšlel jsem o koupi AS Rock Radeon RX 5500 XT Phantom Gaming D 8G OC...ale nevyznám se tolik abych kupoval naslepo.
Napadá vás vhodnější varianta za srovnatelnou cenu? Nebo nějaká GK v cenové relaci 6-10k, která by byla k dostání a výrazně lepší?
Díky.

Změna kategorie, původně: PC sestavy
Nechceš sestavu. (host)

Ted je vsechno drahe, pockal bych na tvem miste par mesicu. A mezitim si zjisti, jestli ty graficke programy, ktere pouzivas, nepodporuji CUDA, pripadne, jestli nechces tvorit video pres NVENC, potom je lepsi vzit grafiku od NVidie.

To ti nikdo neslíbí. Bo covid, kurz , těžební horečka kryptoměn. Vidím to spíš černě. A obě firmy nvidia i amd můžou být s cenama spokojený..

5500XT se mi zdá slabé, nevím co máš (grafika, rozlišení monitoru, jestli necheš kupovat jiný monitor).

z nvidie
řada 1660 Super je základ pro FHD hraní - není (mironet měl v úterý za 9,5 původní cena kolem 7k)
řada 2060 -není (asi už ani nebude)
řada 3060 - občas koupíš nebo od překupníka od 13ti tisíc.
3070 - cena kolem 20k

amd

5500 slabá dle mě
5600 jsem viděl někde za 9
6600 nová řada v prodeji od listopad, nejsou. čeká se na levný model do 10ti tisíc (leden ?)

zkus sehnat někde 3060ti okolo 13500-14000 dokud jsou takové ceny. na alze prý dají pár vždy okolo 15hodiny za 13500. 3060ti je teď podle mě tak nejrozumnější volba. (takže ji mám od úterý a překupník dostal 1300 navíc). To je největší šance teď sehnat. Prostě si udělej velkou radost:-D

obávám se ,že se to do března nezlepší

A obě firmy nvidia i amd můžou být s cenama spokojený.

Jenze soucasne ceny jim do kapsy nejdou, ale prekupnikum.

NVidia mozna netusila, ze bude Samsung tak neschopnej, ale AMD presne vedela, do ceho jde a kdyby se obavala nedostatku mesice dopredu, tak urcite nacenila ty karty vys. Takze verim, ze nekdy unor-brezen budou. Leden je nepravdepodobny, tam maj jeste svatek Cinani, tudiz se to bude dal zkupovat. Jedine co muze byt problem, je pretrvavajici koronamanie a to nikdo nevi, kdy to skonci.