Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni audio a video do domaciho kina

Ahoj, mám v pokoji nainstalované 5+1 audio, které je skrz cinche připojené do staré Sound Blaster zvukovky, která je přes USB připojená do starého noťasu (skrze ovladač, který existuje max pro Win8), který je přes HDMI připojen do projektoru. Chtěl bych tento setup trochu upgradovat. Ideálně k tomu využít něco jako Chromecast nebo podobné zařízení. Moc však nerozumím tomu, co kam připojit, aby to fungovalo. Dokázali byste mi pomoci vymyslet nějaké řešení, předpokládám minimálně novou zvukovou kartu na propojení audia, které by nebylo nutně nejdražší a zároveň jednoduše použitelné? Mám teď Macbook ze kterého bych to chtěl ovládat, ale to snad není dneska problém, z hlediska ovladačů apod.

Jakou funkci vlastně ten Chromecast, nebo podobné, má? Chtěl bych se co nejjednodušeji z noťasu připojit na obraz (projektor) a zvuk.. díky moc za jakékoliv tipy

Noťas s 5.1 výstupem nemám ani teď a přesto všechno funguje... mám do počítače připojenou externí zvukovou kartu, která vstup z 5.1 audia zpracovává.. Ovladače z W8 na W10 můj problém moc neřeší. Chci investovat do nějakého vybavení aby to vše fungovalo.