Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš cuká

Mám novú zostavu.
Asus Strix B550-E doska, CPU Ryzen 5600X, 16GB RAM, RTX 3080.
Po cistej instalaci Windows 10 mi po par sekundách po nainstalovani systemu zacal cukat kurzor mysi - kazdych par sekund kurzor mysi na asi 2 sekundy zatuhne a potom sa vzdy akoby uvolni a zase po par sekundach zatuhne.
Robi to iba mys, klavesnica funguje nepretrzite bez zasekov.
Co som skusal a nepomohlo:

- novsi BIOS dosky
- nainstalovat dve rozne verzie Windows 10
- prehodit RAM do iných slotov, resp. osadit len jednu RAM
- skusit inu znacku RAM, ktora chodi v inom PC bez problemov
- zmenit USB port
- zmenit myš
- vymenit zakladnu dosku za rovnaky model
- Stress test CPU, RAM
- nainstalovat i nenainstalovat ovladace

Co som si vsimol:

- kurzor mysi cuka uz pri instalacnych oknach Windows 10
- cukani je omnoho castejsie (asi o 80%) pri nastaveni XMP profilu RAM v BIOSe oproti zakladnej frekvencii RAM
- ak pripojim mys do USB 3.0 portu, tak klavesnica zacne vynechavat a pisat nezmysly. Vynechava a namiesto jedneho zamyslaneho pismena ho napise desatkrat
- najnovsie vynechava klavesnica aj mys zaroven v USB 2.0 porte. Zavada sa prejavi do par sekund maximalne do minuty po pripojeni do USB portu
- v BIOSe funguje mys plynule

Skusil som prehodit mys aj klavesnicu do USB 3.0 portu namiesto USB 2.0 portu a zavada vypada byt odstranena.

Ale nemam odpoved, preco obe periferie nefunguju len v USB 2.0 portoch na dvoch rovnakych doskach a na inych zostavách funguju bez problemov?

Nechcem ich pouzivat v USB 3.0 porte, nakolko doska ma len dva tieto porty.

Budem vdacny za akukolvek radu, v com by mohol byt problem, resp. co vyskusat urobit na odstranenie zavady.

Napadlo mě podle toho profilu RAM jestli nejde o nějaké elektormagnetické rušení.
Je bedna zadělaná bočnicemi ?
Ta myš je bezdrát ?
Nechceš ji zkusit dat dál/ obalit alobalem /schovat do plechové piskle co to udělá ? Proti tomu cos už zkoušel je to vteřina.

desku jsem nějak nenašel ale pochybuju že nemá aspoň jeden konektor na vyvedení dalších usb3.
co tohle ? :D
https://www.tsbohemia.cz/axagon-pceu-430vl-pcie-radic-4x-externi-superspeed-usb_d343203.html

Bedna Fractal R5 je zadelana bocnicemi.
Myš je dratova HP Omen 600 a i druhá myš, nejaký starý Microsoft čo som skúšal je dratova.
Ma potom ten alobal vôbec zmysel?
Zostavu som skladal asi trikrát, vždy rovnakým spôsobom ako zostavy predtým a chyba sa vždy prejavila.
Jedine, čo mám v tejto zostave nové okrem dosky je ešte grafika a procesor.
Nemôže to spôsobovať jeden z tychto komponentov?

Skúšal som v "USB Configuration" zmeniť:
Legacy USB Support z Enabled na Auto i Disabled a nepomohlo to.
Ďalej i XHCI Hand-off zmeniť z Enabled na Disabled. Obe v rôznych kombináciách a nič nepomohlo.
Skúšal som zmeniť i "USB Power delivery in Soft Off State S5" a nepomohlo to.
Jedine v BIOSe myš netrha.

- Ani výmena grafiky nepomohla.
Jediný nový komponent, ktorý som nemenil ostalo CPU.