Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na upgrade ram pro windows pc

Ahoj,

v poslední době mi v počítači nestačí moje RAM (aktuálně mam 16GB).

Na kompu progrogramuji webové aplikace (a sem tam hraji hry) a když mám pustit plno věcí (webpack, nodejs server, docker, chrome, atd,) tak se dost často dostávám ke 90% využití.

Rozhodl jsem se navýšit na 32GB.

Jak si vůbec vybrat ram? Já tomu prd rozumím, tak bych se rád poradil - do desky to zapojit zvládnu :-)

Na alze sem si vybral první co mi přijatelně padlo do oka: https://www.alza.cz/hyperx-32gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-fury-black-d5874248.htm
(klidně doporučte jiné, nepotřebuji aby to blikalo jako na pouti, já na tom chci pracovat a ne na to čumět)

Sloty dva volný mám (vyhodím 2x 8GB co tam mám teď), co ostatní musí být kompatibilní s RAMkama? Deska? Cpu? Zdroj?

Do budoucna bych chtěl skládat novej komp a tyhle ramky v něm také použít, bude to možné?

Vybrat ram je prej snažší než třeba CPU.

Díky za názor, doporučení.

Do budoucna bych chtěl skládat novej komp a tyhle ramky v něm také použít, bude to možné?

Mas stary PC s DDR3, momentalne jsou na soucasnych PC DDR4 a ocekava se, ze nekdy behem pristiho roku prijdou pameti DDR5 spolu s novyma procesorama.

Deska a procesor jsou pritom vzdy svazany s urcitym typem pameti.

Vzdycky se teda prvne podivej na desku, jake pameti potrebujes a potom si jeste pres google zjisti, jake pameti v ramci te jedne rady jsou optimalni pro dany procesor. To se pak rozlisuje podle rychlosti tech pameti. Napriklad i7-6700 i i7-10700 pouzivaji oba DDR4, ale pro i7-6700 staci rychlost 2133MHz, kdezto pro i7-10700 je optimalni rychlost 2933MHz.

Tak buď z dostupných https://www.czc.cz/hyperx-fury-blue-16gb-2x8gb-ddr3-1866/150128/produkt
s tím že když to nepojede tak to do 14dní vrátíš
nebo bazar (kde sem jedny viděl za 1600 takže se nevyplatí).

každopádně tím nákupem vyhazuješ max 600, ramky ještě za rok dva prodáš pokud by ses rozhodl vylepšovat

Sloty dva volný mám (vyhodím 2x 8GB co tam mám teď), co ostatní musí být kompatibilní s RAMkama? Deska? Cpu? Zdroj?

Kompatibilní musí být deska.
Nevyhodíš, ramky přidáš. 2*16 s DDR3 už asi neseženeš.
Stáhneš si memtest a otestuješ jak to spolu jede.

Do budoucna bych chtěl skládat novej komp a tyhle ramky v něm také použít, bude to možné?

Ne kupuješ starou generaci. Nové desky chtějí DDR4 a možná za rok možná později se budou běžně používat DDR5.
(přijdou možná za rok ale ceny budou astro :-))