Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pridani druheho disku do pc

zdravim, po peti letech mam znovu pocitac, ze stareho pc mam doma ještě m2 ssd disk, dival jsem se na videa, jak jej pripojit, nainstalovat k zakladove desce, to bych zvladl. na co se ptam, je, jestli musim nejak povolit tu pamet v bios, nebo jen staci ve sprave disku jak jsem se nekde docetl. na te pameti mam stare fotky, které bych chtěl zachovat, však vite, vzpomínky... nemůžou se nejakym zpusobem při tom smazat? někdo psal něco o formatovani disku, zni to, jako by se mel sam smazat, to by me asi mrzelo cely život, diky jestli si někdo udelate cas na odpověď, libor

Zapoj ssd pri vypnutom OS a vypnutom PC, vytiahni aj šnúru zo siete 230V / 50Hz.

Až disk v spustenom OS v Správe diskov neuvidí alebo bude disk náhodou v RAW, potom sa ozvi, daj sem tiež link na screen z monitora zo Správy diskov.

Normálne bude vidieť disk po zapojení, ako aj jeho logické oddiely so súbormi, v Explorer.exe (Používaj TotalCommander).

To sa dá vyriešiť. Existujú adaptéry, redukcie, kabeláž interná alebo môžeš použiť disk ako externý na USB. Sú to halierové veci.

Oslov mailom napríklad technickú podporu Datart s tým, že žiadaš o radu s kúpou interného adaptéra (redukcie) spolu s napájaním pre tvoj konkrétny ssd fleš disk (uveď presný typ) a tiež uveď presný typ tvojej ZD. (údaje o svojom HW získaš napríklad z Aida a spol. SW k tomuto určené).

Technická podpora ti poradí s akým káblom, presným počtom pinov, prepojíš sekundárny flešový ssd. Stačí, ak bude SSD voľne položený v PC bedni.

jedna technická: pokud se má na novém ssd / m2 disku objevit nový bystrý systém, je ideální odpojit všechny staré disky + v biosu nastavit boot z nového disku. pak nainstalovat zcela nový systém.

další možností je naklonovat systém z už funkčního třeba ssd, opět s odpojenými dalšími disky, a při cvičném startu opět s odpojeným zdrojovým ssd, jen ten m2.

Necheš to vyfotit ideálně s centimetrem a poslat to ?
A třeba uvést typ desky ? Nebo fotku jak to tam máš ? Je možné že jeden m2 ssd už tam máš.

Tahle redukce by měla sežrat oba typy. Starší m2 v provedení satai m2 pcie
https://www.alza.cz/evolveo-nvme-m-2-ssd-pcie-rozsirujici-karta-d6191265.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_obecna-css_ostatni-komponenty-radice_c_1003717___ME700a21_414817402925_~92896241935~&gclid=EAIaIQobChMI9vni0cDK7QIVGKd3Ch1KfQYUEAQYASABEgIYGfD_BwE
strká se do pcie slotu základovky, starší m2 sata se pak ještě propojí sata kablíkem.

taky to můžeš mít msatu (z notebooku typicky)

[maxresdefault.jpg]