Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Art rukavice na tablet?

Zdravím :)
Pořídil jsem si Samsung Galaxy Tab S6 Lite se stylusem S-Pen.. Jsem naprostý laik, co si rád čmárá.

Vždy jsem si myslel, že taková ta Art rukavice slouží především kvůli tomu, aby tablet dlaní neregistroval dotyk.. Tak jsem sáhl po nějaké levné https://www.alza.cz/xp-pen-artist-glove-d6134205.htm dotyk ale stále registruje, ačkoliv v trochu menším měřítku..

Mou otázkou je, jestli vlastně vůbec existuje nějaká rukavice, která takto funguje.. která je vyrobena z materiálu, při kterém by tablet ten dotyk dlaní neregistroval.. a nebo jsem si celou dobu myslel blbosti.. Našel jsem ještě https://www.alza.cz/wacom-smudgeguard-vel-xl-d2359505.htm ale taktéž tam není v popisu nic o tom, že zabrání dotykům..

Děkuji kdyžtak za nějaké informace :) Popř. radu co s tím udělat..

Řešení:

Nebude spis problem v tom, ze Samsung ma patentovanou nejakou technologii pro ovladani mobilu (tabletu) v rukavicich?

Vim, ze u Samsung mobilu se to ovladat v rukavicich da, prestoze je tam kapacitni displej a ze jsem nekde cetl, ze to jde prave jen u Samsungu, ze je to nejaka jejich technologie. Tak jestli nebude problem v tomhle.

IMHO si pletete tablet - placaty pocitac s displejem a kapacitnim snimanim, a tablet - periferii pro kresleni, bez displeje, na ktere funguje jen stylus = dve uplne odlisne veci a technologie. U tabletu pro kresleni (klasika neco od Wacomu) neni potreba nechtenym dotykum zabranovat, nereaguji na ne. A u displeje + kapacitniho snimani nevim o necem smysluplnem co by tomu zabranilo, a nebylo nevim jak silne...? (treba to jde, ale nenapada me - nevidel jsem)

Ano, je pravda, že tomu nerozumím.. Asi jsem si představoval, že taková rukavice existuje.. Ale i něco jako možnost v tabletu nastavit, aby display reagoval pouze na S-Pen.. by mohla být.. přecijen, pokud tedy existuje možnost v grafickém programu nastavit kreslení pouze S-Penem, mohl Samsung implementovat tuto funkci do celého tabletu.. ale co zatím googluju, tak o to spousta lidí stojí, ale taková funkce tam asi není.