Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vložení (nového, dalšího) SSD disku do Windows 10

Ahoj

(snad se tu někdo ozve, jak mě jako amatérovi, vysvětlit jak na to)

Rád bych požádal o pomoc a vyřešené mého problému.

Mám Windows 10, na kterém mám oddíly C a D
Na C mám spouštění Windows, programy.
Na D mám zálohování, filmy.

Chtěl bych přidat nový další oddíl, do desky chci dát další SSD disk formátu M.2.
Problém je, že nevím jak na to. Tak aby C a D které mám doposud zůstaly neměněné.

Lze to nějak jednoduše přidat oddíl a hotovo ?

Děkuji za odpověd

Moje deska podporuje 2x disk SSD M.2

Přikládám screen
Potřebuji přidat nový další SSD M.2 do desky, nic víc. Nevím ale, jak se to začne chovat ve Windows. Jakým postupem se mám vydat...

Dejme tomu vložím SSD do desky, následně se stane co ? Oddíl se vytvoří sám ? Nebo mám zformátovat ten (Nový SSD) disk ? Zda se pak musí něco udělat v Biosu ?

Nějaký postup prosím. (vysvětlení jak blbcovi) Jelikož jsem ještě nikdy nepřidával disk a nechci o soubory na C a D přijít
Děkuji

Jak mám vytvořit oddíl a přidělit mu písmeno ? Písmeno má být jaký ? Aby to šlo v pořadí, může být např. písmeno E ? V Biosu nemusím nic dělat ?

Nemám nepřiřazený oddíl, abych mohl přidat nový SSD a posléze ho zformátovat. Jak tedy prosím viz. výše ?
Jaký oddíl to má být při vytváření - Primární oddíl, rozšířený, jednoduchý,

Děkuji