Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome OS

Dobrý deň sa praje,
mate niekto skúsenosti s operačným systémom Chrome OS.
Čo je pravda na tom, že podstatne oživuje najmä staršie počítače ?
Mám jeden taký, už 10 rokov starý, a občas by sa zišiel mať po ruke ešte jeden.
Alebo radšej kúpiť nový SSD disk a vymeniť ho za starý HDD disk ?
Vďaka.

Mám jeden taký, už 10 rokov starý

opravdu jsou až tak tajné jeho parametry? https://www.ccleaner.com/speccy

chrobákoos sice běží na slabším hw a odkládá data kamsi do pr... do cloudu, ale webové stránky ani přehrávané filmy se kvůli němu nestanou méně náročné. slovo "oživuje" je proto spíš neinformovanost.
smyslem chromebooků nejsou draze licencované kancelářské programy, ale spíš jednoduché appky na úrovni mobilního telefonu. pro některé použití to stačí.