Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows xp - problém s připojením k internetu

Ahojte lidi prosim vás pomozte mi mam starší počítač s windows xp. Nainstaloval jsem windows xp z originálního cédéčka a klíč originální co mi zůstal do teď na bedně a mám problémy s internetem skoro vůbec nic nejde (seznam,facebook,youtube......) akorát vyhledávač jde ale když mam jít na nějakou stránku tak skoro všechno se mi zablokuje aktualizace na systém mi to nabízí ale nemůžu je stáhnout píše mi to že nemám připojení k internetu a ručně přes centrum zabezpečení je taky nemůžu aktualizovat protože mě to pak vyhodí na prohlížeč ale napíše to zase (stránku nelze zobrazit, nebo že vaše připojení není soukromé). Už nevím co stím :-( . Předem vám všem moc děkuju

Změna předmětu, původně: windows xp (host)

instalovaná verze musí být servicepack 3, máš ho stažený?
pak potřebuješ nějaké záplaty proti zranitelnostem služby server (KB2705219-v2, KB2712808), rdp (KB4500331), smb (KB4012598)
aktualizace si v xp rovnou zakaž, už nefungují. všechny nekritické jsou k ničemu, v xp výrazně zpomalují start systému.

historický ie6 musíš nahradit poslení verzí ie8 pro xp, ale ta stejně nic nezobrazí, nemá certifikáty pro https přístup.
snad jediný funkční prohlížeč pro xp je firefox 52.9esr - ale multimediální obsah už taky nedává.

jak vidíš, celé tvé snažení s tím zastaralým hnojem bylo naprosto zbytečné.

edit:
kolega připomíná důležitý začátek - instalaci ovladačů. ty už možná nejsou u původního výrobce základní desky (z před 15 lety) k sehnání.

edit2:
vidím že tazatel ze všech sil touží právě a jen po aktualizacích. že jsem se vůbec obtěžoval odpovídat.

antispy se hodí, když člověk potřebuje odinstalovat mediaplayer nebo mini-outlook. běžně to není nutné.

Hele moc ti děkuji za tvoje skvělé rady. Dal jsem si do počítače windows xp ultimate 2009 který má v sobě nejnovější aktualizace ale stejně to furt nešlo. A pak jsem zkusil tvůj prohlížeč firefox a už to funguje konečně tak ti moc děkuju. Ještě akorát seženu zvukovou kartu a počítač mi konečně poběží. Moc díky

Windows XP skončila podpora v roce 2014. Pokud je XP dodáno s počítačem bude ten pc z roku 2008 a starší. Takže mrtvola.
Podle mě tím ztrácíš čas, já bych se do toho nepouštěl.
Buď ten počítač má výkon a jde tam nainstalovat windows 7/ 10 nebo je slabý na dnešní internety, facebooky a podobně.

Zkus si tam dát ten prohlížeč co radí brtník a vyzkoušej jak a jestli to vůbec použitelně funguje. Novější verze firefoxu už xp nepodporují.
Potom bych - případně - řešil otravné hlášky.

https://www.pocitace24.cz/repasovane-stolni-pocitace/208-dell-optiplex-790-sff.html

Ineternet Explorer z Win XP Microsoft odstavil mimo zákon. Firefox také už nepodporuje XP, zkusit Chrome (osobně jsem Chrome na XP nezkoušel). Na co potřebuješ počítač s XP? Pokud na tom nechceš hrát super hry, navrhuji nainstalovat Linux, tam chodí vše v pohodě.

Měl jsem rovněž problémy s WXP, ale spíše s instalací. Viz mé otázky:
Proč mi nejdou, na starý počítač, nainstalovat Windows XP?
Jsou záměnné oba tyto dva HDD za uvedený původní?
Ale měl jsem štěstí, že jsem, před cca rokem, našel jiný PC, novější, v blízkém "výhodném" elektrokontejneru a měl jej uložen, původně uvažován pouze na ND, na půdě. Uvádím zde mé otázky s reakcemi z důvodu, že jsou v nich odkazy rovněž na možnou koupi levných starších, ale celkem použitelných PC a s dobrými radami.;-)