Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva SSD Disky v notebooku

Zdravim, mam 2x SSD v notebooku, Jedno horsi, a jedno o dost lepsi, zajimalo by me zda to horsi SSD nejak nebrzdi celkovy chod NTB ? Napriklad ze bych to horsi vyndal, a nechal jen to lepsi? A co napriklad Windows? Nainstalovat na lepsi nebo to je uplne jedno? Dekuji za upresneni a vysvetleni..

Windows 10 64bit nainstalovany na tom horsim SSD

16GB RAM.
Intel core i7 4720HQ
GeForce GTX 980M 8GB GDDR5

Zde odkaz na muj userbenchmark, kde jsou videt ty moje 2 SSD Disky. - x8wGJgB

nejde mi tu o hry.

Diky.

škoda že nešlo dát normální odkazy na ty disky, opisovat typ wd z obrázku se mi teda nechce.

nahrazení shitového ssd normálním ve skutečnosti asi nepoznáš, pokud nejde o totální potrat (jako třeba kingston a400).
ale zkusit to můžeš: prostě si řekneš že potřebuješ 2x větší systémový ssd a vybereš něco lepšího než ten oem shit.

původní wd můžeš naklonovat na nový disk a pak ho ponechat třeba do domácího tv přehrávače.

Pokud to máš prázdné není nic jednoduššího než systém nainstalovat i na Samsung (a ten WD před instalací vytáhnout).

Podle těch čísel je WD o dost pomalejší ale je na něm systém tak se těm výsledkům nedá úplně věřit.

Možná tvůj notebook podporuje i nvme disk, ten je ještě rychlejší a by byl pro výměnu vhodnější, tam už by jsi to mohl poznat.

Měnil bych to spíš kvůli kapacitě, dal bych tam větší a rovnou rychlejší.

Ilustrace rozdílů
https://www.youtube.com/watch?v=5mBHIHmnuQ4

Rôznorodosť kvality vývoja SSD flešiek pevných diskov s časovým odstupom vývoja, veľkosť cache, usporiadanie buniek absolútne nebrzdí systém.

Ale:
OS nainštaluj na kvalitnejší SSD tak, aby tento disk obsahoval aktívny a primárny logický oddiel spolu so zavádzačom a samotným systémom prípadne swap a indexáciu. (Osobne indexáciu vlastných dokumentov využívam aj na SSD disku).

Ideálne pre lamy je pred samotnou čistou inštaláciou odpojiť druhý sekundárny, pomalší disk z dôvodu, aby sa náhodou zavádzač nenacpal na tento pomalší druhý disk kde si vytvorí aktívny oddiel a samotný systém C:\ sa nenainštaloval na primárny disk (krížom-krážom).

Po zapojení pomalšieho SSD sa tento dostane do polohy sekundárneho fyzického disku s ktorým nebude OS pracovať ak sa na neho nebude práve manuálne zapisovať, odosielať dáta in/out.

Je vhodné zrušiť zápis swap a pagegile na tento SSD, tiež zrušiť indexáciou na tento SSD sekundárny disk, aby sa nezapisovali na neho ani metadáta v koreni. Vytvorí sa iba na SSD zložka s košom, $RECYCLE.BIN a System Volume Information v prípade tabuľky NTFS.