Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oranžová LED DRAM

Zdravíčko, nedávno som si tu nechal poradiť a kúpil pc zostavu
Doska: ASUS TUF gaming B 550m
GPU: MSI 1070ti
RAM: Viper gaming 3600mhZ 2x8GB
CPU: Ryzen 5 5600x plus nejaký väčší chladič na to
PSU: 650W

No skúšal som to postaviť sám, keďže vo firme kde som objednával mali zrovna na pilno a do Vianoc by to nestihli.. No ale k problému.. Ked som ho dostaval a snažil sa ho spustiť tak sa síce spustil no ani obrazovka sa nezapla nič.. ventilátory všetky išli aj v bedni aj grafika svietila aj sa vetrák krútil tak isto aj cpu chladič.. len mi na doske stále svieti oranžové LED konkrétne "DRAM". RAMky som skúšal dať do slotov 2 a 4 taktiež do 1 a 3 dokonca som skúšal dať iba jednu RAMku do každého slotu no aj tak stále to isté oranžové svetielko na Doske.. poprosím o pomoc ak sa s tým niekto stretol alebo by vedel čo môže byť zle.. Ospravedňujem sa za preklepy ale musím písať na starom notebooku keďže mi PC nefunguje.. Za odpovede vopred Ďakujem

Ďakujem veľmi pekne naozaj pomohlo.. ušetrili ste mi veľmi veľa času a aj peňazí, lebo už som zo prepájal krížom krážom a nevedel som vôbec kde môže byť chyba a toto by ma nebolo nikdy napadlo.. Len ako som písal aj nižšie všetko funguje len momentálne RAM mi ukazuje, že idú na 2133mhz aj keď som kúpil 3600 a v BIOSe sa to nedá prepnúť.. takže neviem, či sa to prispôsobí keď bude vyššie zaťaženie alebo je stále niečo zle

Bios mě taky napadl ale 5600x by to mělo podporovat už od uvedení. U ram slotů je takový úzký štítek v pravé části je verze biosu. Já tam měl 0608

Kabely od zdroje jsi zapojil oba do základní desky ? i ten v rohu u cpu ?
grafika svoje přídavné napájení má ?
zkus odpojit všechny kabely k tlačítkůma diodám a zapnout to šroubovákem zkratováním pinu pwr

Je to presne ako napísal pán vyššie.. Stačilo naozaj len podľa toho video návodu naformátovať USB, dať tam ten BIOS s označením dosky a automaticky sa všetko nainštalovalo, spustilo a všetko funguje.. teda v noci som nič nerobil teraz všetko nainštaloval všetko fachčí správne až na RAMky, ktoré mi zatiaľ ukazujú, že idú na 2133mhz aj keď som kúpil 3600 a neviem, či pri vyťažení sa automaticky nataktujú na vyššie.. lebo keď otvorim BIOS tak mi tam ukazuje, že idú na 2133 a nejde to tam ani prepnúť