Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HW komponenty - doporučení

Ahoj všem,

dělám upgrade PC a potřebuji poradit vybrat základní desku a RAM.

V současnosti mám:
GPU - MSI 2070 Super
PSU - Seasonic gx 850 Focus Gold
CPU - do PC přijde nové CPU - Intel i7 - 10700 KF tj. socket 1200

potřebuji vybrat adekvátní, kvalitní desku, nic extrémně drahého ale ani levný šmejd. SSD mám SATA ale pořídím i NVMe takže i s ohledem k tomu

RAM požaduji 32GB (asi 2x16 GB kit) myslel jsem že by mohly být dobré tyto - prosím o potvrzení nebo doporučení jiných LINK a varianta 2. LINK 2 - předpokládám že v nich je rozdíl pouze v RGB že? Časování atd. v pohodě?

Využití PC - 70% hraní, 20% streaming a úpravy/render v Sony Vegas, 10% virtualizace - Linux atd.

Moc díky za reakce! :beer:

K uvedenému CPU vyberaj základné dosky Intel s chipsetom Z490.
Čo a aké "vychytávky" má konkrétna doska si snáď vieš pozrieť podľa vlastných preferencií snáď aj sám.
RAM až následne takú, akú bude podporovať vybraná doska...

Ano souhlas, Z490 čili dražší
Minimalne tuto
https://m.alza.cz/gaming/asus-prime-z490-p-d5840334.htm
Je ale docela chuda vybavou, nicmene napajeci kaskadu ma pod chladicem

Pokud by jsi cpu chtel taktovat sel bych cenově k 5000. Asus rog strig, msi mag treba.
Mozna bych tesil pocet napajecich fazi a podobně.

S pametmi nevim jestli ten 10700kf ma 3200 strop nebo umi neoficialne i rychlejší.

Bude to chtit poradne chlazeni.

I kdyz rad doporucuji vyborny i10100f nebo i silnejsi 10400, 10600...tak u 10700kf bych rozmyslel zda nevzit ryzen 5800. On je sice naprvni pohled o ctvrtinu drazsi ale deska muze byt levnější i chlazeni.

Díky za reakci, chtěl bych zůstat na Intelu, připlácet navíc a pak na úkor budgetu brát levnější ostatní komp. se mi moc nechce.

Co řikáš na tuhle desku? https://www.alza.cz/msi-mag-z490-tomahawk-d5838398.htm#parametry

A pokud to je OK s tím Intelem i7 10700 KF, potom, jaké ty paměti?

Jinak chladič mám k dispozici ze staršího PC SF2 bude to stačit?
https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he1224/141073/produkt

Moc děkuji.

Desku od Asusu nebo MSI urcite Z490, akorat bych se vyhnul ojebavkam jako je ASUS PRIME Z490-P. ]:) V podstate cokoli nad timhle prisernym zakladem.

Pameti jsou myslim ok, rozdil bych rekl, ze jen v barvickach.

Chladic stacit bude, pokud nebudes tlacit na pilu a taktovat. Jestli ano, tak lepsi chladic a zvazit mozna i RAM s vice MHz.