Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení ARGB

Dobrý věčer koupil jsem chladič na cpu Spartan 4 evo argb,základní desku mám asus prime b350 plus,na desce je pouze 4 pin 12V R G B , na ventilátoru je 3 pin plus jěště 4 pin s (jehličkami) a klasika cpu fan, lze to nejak zapojit ? stačilo by aby to fungovalo jako klasické RGB.Děkuji za radu.

Myslim, ze se pta na RGB nikoliv na napajeni ventilatoru.

U toho chladice pisou:

Konektor: 4pin (PWM) + 3pin (RGB)

Na napajeni ventilatoru pouzije 4pin (PWM), tam neni co resit. Jeho dotaz je, ze ma na desce 4pin ARGB, ale na chladici je pro RGB jen 3pin. Co s tim? (odpoved neznam, jen jsem upresnil, na co si myslim, ze se uzivatel pta a z tve odpovedi neni jasne, jestli odpovidas na RGB nebo na napajeni)

Zeptam se:

Je to teda tak, ze pokud mam na desce 4-pin RGB, je to 12V a pokud ma ventilator s 3-pin RGB, je to 5V a potrebuju mezi ne prevodnik respektive kontroler?

To cemu se rika ARGB je vzdy 3-pin RGB 5V?

(Jestli tomu rozumim spravne, pak moc nechapu proc vyrobci desek tam maji casto jen 4-pin RGB 12V. :-/)

4-pin je proste 12V R-G-B-zem. 3-pin A-RGB je 5V-data-zem, proto A - aktivni. Data urcuji co se ma stat, adresuji LED jak se maji rozsvitit a co maji predat na dalsi LED. Proto muzes delat mnohem vic efektu - ridis jednotlive LED, ne komplet celou barvu/cely kanal jak u 4-pin.

Mas RGB prvky (ventilatory a co ja vim co vsechno muze svitit) a A-RGB prvky. A samozrejme musi byt kazde zapojen do sveho. Pokud ma deska jen 4-pin RGB a mas A-RGB svitici blbost, potrebujes nejaky ten driver. U starsich desek bylo jen RGB (bylo to vymysleno driv nez A-RGB), u novejsich uz byva obvykle oboje.