Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj k PC

Ahoj, potřeboval bych od vás radu. Dostal se mi do ruky tenhle počítač:

OS: Windows 10 Pro 64bit
CPU: Intel Core i3-6100
MB: MSI B150 GAMING M3
GPU: CERBERUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB
RAM: 1x 8GB
HDD:
1TB Seagate (ST1000DM010-2EP102)
1TB TOSHIBA (HDWD110)
ZDROJ: Thermaltake LT-500AL2NC 500W

Počítač má nějaký problém, náhodně se restartuje a zamrzá. Většinou slyším jak cvaká disk (asi ten Seagate na kterým je systém), je slyšet parkovat hlavička za chodu. Člověk by řekl, že to bude vadný disk, ale HDtune neukazuje nic špatnýho (viz příloha), taky mají naběháno poměrně málo a ani jeden disk nemá žádný vadný sektor. Takže mě hned napadlo, že by to mohl dělat zdroj. Chci se teda zeptat na váš názor, ta grafika sice nemá žádné přídavné napájení, takže by měl na tu sestavu stačit 500w zdroj, ale k tomu zdroji co tam je, jsem nenašel žádné recenze a snad nemá ani certifikaci. Mohlo by to tedy být tim? A případně mi prosím doporučte nějaký zdroj se kterým nebude problém na tuhle sestavu. Hned bych ho objednal. Díky

[91907-seagate-png][91908-toshiba-png][91909-zdroj-jpg]

Výkonově ti stačí i slabší zdroj, ten procesor moc nežere a ta grafika taky.
Zdroj si napřed od někoho půjč, než budeš kupovat nový. Protože to nemusí být zdrojem, může být vadnýho cokoliv jinýho, pády způsobují i vadné USB periferie, restarty i vadné paměti. Za otestování RAM dáš jen trochu svýho času, začni tím.

Jak pise Prasak. Prvni test pameti, potom prohlidka desky na nafoukle kondenzatory, potom zkusit vymenit zdroj za nejaky pujceny.

Napadla me ale jeste jedna moznost pri pohledu na typ desky a jeji zkurvenou sitovou kartu: 1 x Killer™ E2400 Gigabit LAN controller.

Nemas tam nahodou krome driveru jeste obsluzny software Killer? Pac ten zpusoboval zamrzani a restarty PC, krap jeden smejdskej. Takze to prover.

Děkuji za věcnou informaci, nicméně jsem právě volil ze stránek výrobce jen driver bez toho softu. Ale taktéž se to jmenuje: Killer Network Driver (driver only) (For Killer Onboard LAN driver without Killer Network Manager.). Jinak jsem zapoměl dodat že tam jsou nově instalované Win bez balastu, takže v systému to problém nebude. Ještě jsem teď updatoval BIOS z verze B.60 (16.05.2016) která ani není na webu na verzi 7978vBC (2018-08-10). Je tam výčet dost úprav za tu dobu, tak třeba to něco udělá.
Navíc jsem si všiml, že ram je instalována v prvním slotu a podle manuálu je to chybně. Přehodil jsem ji tedy do druhého slotu.
Ještě se chci zeptat, zda mám v BIOSu zapnout funkci XMP na RAMky, nebo nechat vypnuto?
[91911-ramka-jpg]