Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

dravím, mám PC : základní deska : MSI Z170-A PRO - Intel Z170
procesor : Intel Core i5-6600K
grafická : Evga Geforce rtx 3070 xc3 ulttra gaming ,8gb gddr6
Skříň : SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black,černá,ATX
Zdroj : 600W ZALMAN
HD : WD BLUE WD10EZEX 1TB SATA/600 64MB / SSD Kingston Now
A400, 2,5" - 240GB
chladič : Chladič aktivní SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
Paměť IMM DDR4 16GB 2133MHz Kingston HyperX FURY
Chtěl bych vylepšit PC .. a nevím jestli koupit procesor na socket 1151 a nebo koupit novou základovku + procesor . rozpočet kolem 10 000kč
díky za rady a odpovědi . :)

Už se to tady psalo několikrát, není vhodná doba na koupi komponentů, dost věcí je vyprodáno, je předraženo. S tím co máš ještě ten měsíc nebo dva vydržíš. Pak se uvidí jak to bude vypadat na trhu. Mám stejný procesor, taky čekám a asi půjdu do Ryzenu 5xxx.

nevím jestli koupit procesor na socket 1151

určitě ne, už máš i5 6600K, kdybys koupil i7 tak ta už tomu moc nepřidá.

Zkusil bych ten i5 zatím přetaktovat.

U intelu bych počítal jen s tím že slevní ty desky o litr (ale bez záruky) tak bych to klidně vzal.

https://www.alza.cz/intel-core-i5-10600kf-d5813503.htm

https://www.alza.cz/msi-mpg-z490-gaming-plus-d5838403.htm
(nebo https://www.alza.cz/msi-mag-z490-tomahawk-d5838398.htm...pokud nebudeš taktovat dá se dát i https://www.alza.cz/gaming/asus-prime-z490-p-d5840334.htm ale je dost ojebaná)

pokud nemáš solidní chladič tak tenhle cpu ho bude potřebovat
https://www.alza.cz/scythe-mugen-5-rev-b-d5092651.htm?o=1

Ten zdroj tímpádem bude skoro na hraně.
A ty ramky jsou nachystané na druhé kolo...2133 už to bude dost brzdit. To je dalších 1500-2000.

Ses nějak rozšoupl s tím pc :D

Zdravím , za děkuji přidané informace :)

A co procesor : Intel Core i9-9900K (9 399 Kč) ?
Já se v tom moc nevyznám, taky nevím jestli by mi základovka utáhla rychlejší ramky ...

A nebo je tu varianta počkat rok a koupit až na grafiku všechno za cca 20-25 tisíc kč
což je otázka no.
Děkuji za opověď

Počkej ty tu 3070 ještě nemáš ?

Tak jestli máš rád starší modely tak klidně 9900, podle mě to smysl nemá když pokud chceš dát 9tisíc tak novější 10700KF stojí stejně. Vem v úvahu že je to jiná deska. Možná ta starší verze 1151 bude levnější.

Obecně bych řekl že ta výhoda koupit nyní levnější intel se někde maximálně u 8mi vlákna láme. Takže pokud bych chtěl utratit přes 9tisíc peníze beru AMD. Relativně je o něco dražší ale desky jsou i levnější a spotřeba nižší + výkon vyšší. Myslím samozřejmě nové ryzeny 5800 a 5900.

Redmax nedávno napsal že 3070 a vyšší nemají smysl kvůli malé operační paměti...zdálo se mi 8giga dost i na 4k ale 14 dnů potom jsem se dočetl že Godfall využije při 4K 12gb ram.
Takže na fullhd bych to viděl na 3060Ti, na 4K rozlišení raději víc ram. V jakém rozlišení chceš hrát ?

Jj , mám přímo v tomhle PC , Je mi jedno jestli to bude socket 1151 nebo 1200 a nebo amd . ( co bude nejlepší cena výkon ) na hraní ve 4k (neříkám všechno na nejlepší nastavení ale mám 4k monitor tak ad to využiju )
Nebudu kecat představoval jsem si to jednoduší a po vašich radách + internet je to strašně složité .. takže je lepší jít do procesor Amd + amd základovka + chladič (do 15 000 kč ale to to strop ) a nebo procesor intel + základovka ( chladič bych tam dal co mám ) což bych mohl + 1000 kč přitlačit na procesor nebo základovku .
Co je podle vás lepší děkuji za odpověď