Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtva grafika u notebooku

Zdravim, zajimalo by me jak se pozna mrtva graficka karta u notebooku? Dejme tomu ze notebook je herni od ASUS ROG, a ma procesor -

Intel® Core™ i7-8850H ( integrovana grafika)

a k tomu ma notebook GTX 1070, ale v notebooku se ukazuje uz jen ta integrovana, nekolik pokusu o instalaci ovladacu na nvidia neuspesny, device manager nic, ani po preinstalovani windosu, a nasledne instalovani ovladacu krok za krokem... NIC.

jak se tedy projevuje mrtva graficka karta? Napriklad (neni videt v device manageru, nejde nainstalovat ovladac)... zajimalo by me zda se da nejak presne zjistit kdy graficka karta je proste uz mrtva, a nejedna se o software chybu.... GTX 1070, je vlastne mozne aby grafika sama od sebe prestala fungovat a umrela ? Pokud ano, je tu nejaka sance na opravu? Nebo je jedina sance vymena zakl desky? Omlouvam se za tolik otazek, ale dost by mi pomohlo kdyby mi na ne odpovedeli lidi co o tom fakt vi..

Diky.

obnovuji tema:... takze, v device manageru je zluty vykricnik u graficke karty geforce gtx 1070, a po rozkliknuti detailu je zde napsano:

Zarizeni bylo zastaveno,protoze oznamilo potize (kod 43)

* Preinstalace windowsu, + format hdd = stale kod 43
* vyzkouseni jinych ovladacu, ovladacu ze stranek vyrobce notebooku,+ DDU = stale vykricnik a kod 43..
* windows update, zadna zmena kod 43
* v biosu neni grafika zakazana*

- Original Windows 10 64bit (nejnovejsi update)

- zadne taktovani ani extra hrani se na tomto ntb nekonalo, z niceho nic se tak stalo.

podle google se muze jednat o hardware chybu prave.. Tak schvalne, kdo ma s kodem 43 zkusenosti? Nebo kdo o tom neco vi? Diky.

jak se tedy projevuje mrtva graficka karta? Napriklad (neni videt v device manageru, nejde nainstalovat ovladac)...

například takto nebo artefakty v obraze, zasekávání, totální zpomalení, blikání zelené přes celou obrazovku, roztřepané písmena už od startu a tak podobně

zajimalo by me zda se da nejak presne zjistit kdy graficka karta je proste uz mrtva, a nejedna se o software chybu....

Já znám jediný způsob udělat čistou instalaci /zformátování hdd/ z flesky s nainstalováním ovladačů ve správném pořadí a to ještě ze stránek výrobce.

GTX 1070, je vlastne mozne aby grafika sama od sebe prestala fungovat a umrela ?

Ano. Zdechne to klidně zničehonic, nerozloučí se.
U notebooků to zdechá častějí, větší teplo/změny teplot. Nic neobvyklého.

Pokud ano, je tu nejaka sance na opravu? Nebo je jedina sance vymena zakl desky?

Pokud je to po záruce můžeš zkusit nějakou firmu co to ohřeje nebo přepájí čip.
Například /první nalezená, zkušenosti s ní nemám/
https://www.duk-pc.com/opravy-notebooku/opravy-grafickych-karet-a-chipsetu/

podle google se muze jednat o hardware chybu prave.. Tak schvalne, kdo ma s kodem 43 zkusenosti? Nebo kdo o tom neco vi? Diky.

Dělal jsem servisního technika hodně přes 10let a na chybové hlášky jsem nikdy moc nedal. Málokdy nějak pomohlo sáhodlouze je hledat na internetu.
Prostě bych to zkusil nainstalovat celé znovu, tím tu sw chybu vyloučíš.

Možná se jen windows zaktualizovali na nejnovější verzi 20H2 a proto se to posralo. Zkus bod obnovení systému z doby, kdy víš že to jelo.

nene, nic nezabralo, zkousel jsem to co jsem napsal a nezabralo na to nic.. (new win jsem instaloval az kdyz to neslo uz..)

benchmark nejde, rovnou to tu grafiku preskoci, je to jako by ani nebyla v NTB, jen proste spravce zarizeni ji ukazuje, to same dxdiag, s tim rozdilem ze je u ni zluty vykricnik, a chyba Kod 43. (neda se pouzivat, ani jinak testovat v benchmarku)