Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade pc,rada s OS

Zdravím, chtěl bych se zeptat na možná trochu stupidní otázku, ale pořád to nechápu. Objednal jsem si novou základní desku, CPU a GPU. A otázka teda zní jestli si musím reinstalovat windows. Popřípadě kdyby mi někdo mohl poradit jak zálohovat disk i s tím windowsem. Děkuji moc za všechny rady.

A o jakém Windows je řeč? 95, 98, 7, 8, 10? OEM nebo krabicovka? Budu předpokládat Win 10 OEM, výměnou desky ztrácíš licenci.

Ani nepíšeš, jaká je stará deska a jaká nová? Podle toho záleží, jestli je nutná čistá instalace systému nebo ne. Každopádně já čistou instalaci doporučuju.

nepíšeš starou desku, novou desku, jak systém udržuješ nebo ničíš bloatwarem a zaručenými "čističi".
placené klonovací programy mají doplňky pro převod na nový hw, ale musí to mít smysl - původní instalace musí být v dobrém stavu.
o původní oem licenci samozřejmě přijdeš.
ani nepíšeš jaké hdd. jestli totiž ještě nemáš ssd, koupit nějaký rozumný (250gb za 1000) a nový systém fouknout na něj, při problému se dá vrátit ke starému pc.