Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování disku

Dobrý den,
pořídil jsem toto Axagon ADSA - ST usb 3.0. Píše o rychlosti klonování 300MB/s.
Klonuji SSD 128 GB na 256 GB. Doba klonování mi vychází na 6 minut, je to reálné? Děkuji.

bude se to blížit, ty dvě pozice mezi sebou to dají.
rychlost by měla teoreticky stačit i pro režim sata2. ssd to nebudou brzdit u velkých souborů, ale u množství malých se to zpomalí.

dotaz vidím jako zbytečný - i kdyby to bylo 2x pomalejší, chceš to teď jít vracet?
vždyť místo čekání na odpověď jsi to už mohl mít naklonované i s časomírou v ruce.

boží svátky přeju a mnoho naklonovaných disků!

To máš ešte velice dobré hodnoty.

Záleží, čím a akým klonovacím nástrojom vec riešiš:

- Live, za behu spusteného OS v jeho grafickom prostredí,

alebo:

Z bootu, z RAM, pri uspatom OS na disku.

Na trhu má momentálne najrýchlejší algoritmus klonov bit-po bite, Macrium Reflect7.

Zase ti absentuje dávka, hladina šnapsu v tej tvojej "segregovanej", ambiciózo východniarskej, externej makovičke - vysnívanej krabičke?

Krabička, hoc je vzorne euklidovsky sformovaná, prípadne kockatá, nikdy nemôže zabezpečiť pri spustenom OS bezchybný prenos metadát na úložisko "bit po bite", aby nedošlo k narušeniu integrity pri ich obnove. Lebo sa píše o zálohe oddielov bez špecifikovania úložiska aktívneho a primárneho, systémového oddielu.

Máš sa ešte čo-to "dokvasiť", aby si bežnému, sľušnému občanovi siahal jakš-takš po päty.

Tak tedy trvalo to asi 7 min ze 128 GB na 256 GB, ikdyž se ten nový dal na místo starého, potřeboval v Biosu nastavit prioritu boot, potom vše ok. Rozdíl v rychlosti (vizuální) mezi Patriot Blast 128 a Crucial MX 500 256GB nepozoruji, účel splněn. Horší je, že vyžaduje striktně větší cílové místo, takže i 1GB z disku 1TB nedostanu na disk 500GB.