Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB flash Patriot 128GB nefunguje

Zdar,

ráno jsem zapojil notebooku HP a nic. Pak do ASUSu a taky nic. V Tento počítač jen probliklo něco o USB a hned zhaslo. Windows 10 ho vůbec nevidí.

Až v NB Dell se zobrazí, ale vyskakují chybové hlášky s podivnými údaji.

Dioda na USB trvale svítí, jen při zapojení jednou blikne.

Nic jsem s tím nedělal, stalo se to z ničeho nic při zapojení.
Při odebírání dávám samozřejmě vždy Bezpečně odebrat hardware.

[Patriot-error.png]

Při odebírání dávám samozřejmě vždy Bezpečně odebrat hardware.

k tomu je ještě 2.podmínka: nevytahovat okamžitě, windows nemají diskovou cache dodnes pod kontrolou a neví, za jak dlouho skutečně dojde k odpojení přimountovaného souborového systému.
všimni si u externích disků s ledkou, jak dlouho po odpojení ještě bliká.
čím větší disk, tím delší je ta prodleva - a teddy šance na zničení.

Patriotu se tedy raději vyhnu.

Mám ještě ADATA 32GB, ještě starší, než tenhle Patriot, ale ten funguje bez problémů a je (na rozdíl od Patriotu, který je z kovu) jen plastový, prohýbající se, blbě zastrkující do USB a bez diody. Jsem myslel, že ten odejde za pár týdnů, nebo se rozpadne, jak se prohýbá a vrže, a ejhle, přežil i kovového Patriota s diodou. :-D

Tak asi je kaput, program ho nevidí, jen problikne Updating... a nic. :-/

Zkoušeno tedy v ASUSu, kde ho ani Win nevidí. Ještě to pak zkusím v tom Dellu, kde se zobrazí, ale s chybovými hláškami, tak třeba tam ho uvidí i tenhle prográmek a nabídne aspoň formát, ale pochybuju.