Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - lagy

Zdravim, posledni dobou se mi zda ze windows uz mi nejde tak moc " plynule " jak drive, je to tak priblizne 2 tydny co jsem formatoval SSD, a nainstaloval ciste novy windows 10 64bit, original), nainstaloval jsem ovladace a podobne, a vse super, hry jedou jak maji, a vse bylo ok, ale postupem casu po cca 10ti dnech jsem zacal zjistovat ze windows zacina byt nejaky zalagovany, napriklad kdyz otevru google chrome, tak to nejakou dobu trva, nebo kdyz spustim napr " tento pocitac tak uz to neni tak bleskove jak driv, to same ostatni, v ntb mam nainstalovano par her, zadne antiviry, ani zadne blbosti, hry fungujou tak jak maji, ale windows pracuje asi jako kdyby jsem mel 4GB RAM... (nic moc)...

Notebook:
Windows 10 64bit.
32gb ram ddr3
i7 7700HQ
GTX 980M 8GB GDDR5
INTEL HD 4400
SSD SAMSUNG EVO 850 500GB
SSD 2- Western Digital M2 SSD 120GB

Windows nainstalovany na SSD 120gb

v pozadi mi zadne procesy nebezi.

Diky.

Kde berieš tú tvoju istotu, citujem: "v pozadi mi zadne procesy nebezi" ?

hosťujúci proces svchost obsahuje desiatky podružných vetiev o ktorých nemáš šajn. Napríklad: Process Hacker 2.39, ti napovie viac.

Desina je háklivá na WU, požaduje mať čistý štít stiahnutých a čerstvo nainštalovaných záplat aj pre špicľov z radov Defender a Edge. V Services si vypni: Orechstrator, BITS, WU, v Plánovači úloh zase Telemetriu, CEIP a spol.

Skontroluj v msconfig.exe nastavenia, zruš fajky pre RAM a počet jadier CPU. Reštart PC.

Stiahni si zipku a spusť: Autoruns64.exe, ako správca, skontroluj procesy, zbav sa zbytočností zrušením fajky.

Skontroluj výpis z Event logu pre System, či tam nemáš kvantum systémových, červených Error.

Vypni defragmentáciu SSD (desina to má ošetrené, ale keby náhodou bola spustená).

V Powershell, ako Správca alebo v cmd.exe, nastav TRIM pre SSD:

fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0

Vypni Defender:
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-6/

Browser používaj; Firefox od Mozilla alebo integrovaný Edge.

Ak nie si pripojený na wifi, musí sedieť, poskakovať CPU medzi 0-1% a RAM je obsadená max. 25% z celkovej kapacity.

Osobne sa pozerám na Správcu úloh, na celkový počet procesov pri W10_2004 x64bit., ktorý mi dlhodobo sedí na čísle 72 spustených processes pri načítanom FF od Mozilla na pevnej ethernetovej linke. Po zatvorení FF skočí počet procesov na číslo 66. Systém W10 nie je čistý, fičí na pozadí SW od tretích výrobcov, IDM, Indexácia, PeerBlock, jeden nutný proces pre balík MS Office, SpeedFan, USBSafelyRemove.exe a spol. Čistá, vyladená desina by mohla sedieť na cca 56 procesoch na pozadí na pevnej linke netu.