Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem má mobil J5 2017 po třech letech funkční zabezpečení mcafee ?

zdravím,
na J5 (2017) je v zabezpečení možnost "zkontrolovat telefon" s vysvětlením že kontrola je prováděna McAfee.
Mám silné pochybnosti o její funkčnosti protože nic průběžně nestahuje ani není v seznamu aplikací.
Je foun zabezpečený jak to říká hláška na konci kontroly anebo je to placebo ?
Co si o tom myslíte ?
děkuji

Určitě bych se na efekt placebo (tedy az na reálné ždímání baterie) s McAfee nebo jiných 'freemium ' AV na telefonu s Android nespolehal.
Navic jestli aplikace neaktualizuje databáze škodlivých aplikaci, nebo již není ani na GooglePlay nebo dokonce není certifikovaná, raději bych ho za včas zcela odstranil.

Na mobilu mám bankovnictví, proto by asi stálo za úvahu instalovat nějaké zabezpečení.

Ha, ha. Jenze jak chces instalovat zabezpeceni, kdyz nemas potrebna prava? Bez rootu muzes maximalne instalovat sandbox aplikaci, tudiz ti nic nezabezpeci.

Taky mam na mobilu bankovnictvi.

Zabezpeceni telefonu resim pres firewall AFWall+, kde dovolim lezt na internet jen aplikacim, ktere to opravdu potrebuji a potom pres hosts soubor pomoci aplikace AdAway, kde mam zablokovane adresy reklamnich serveru neco jako uBlock v prohlizeci.

Jenze jak AFWall+, tak AdAway potrebuji ke svemu provozu root a ten standardne na Androidu nemas. Domnele zabezpeceni Androidu je jen placebo, ktere te ma uklidnit, ve skutecnosti ti za standardnich podminek nezabezpeci vubec nic a celkove zabezpeceni Androidu je jen jeden velky for.

Firewall bez rootu muze byt funkcni jen tim zpusobem, ze firewall vytvori proxy a tim, ze se stane prostrednikem mezi tvyma pozadavkama na internet a vsim venku, muze ovladat, co se ma pripojit a co ne. Jenze to nektere aplikace umi obejit, tudiz je to jako zabezpeceni k nicemu.

Ani root a zvysene zabezpeceni, ktereho pak lze docilit neni vsemocne. Tim, ze telefon rootnes ho sice muzes skrz vypsane aplikace ochranit, ale na druhou stranu, pokud bys pridelil root i nebezpecne aplikaci, tak si zase muzes zavarit.

Navic Google se snazi proti rootu zarizeni bojovat, nebot se tim daji blokovat reklamy Googlu. Nektere banky jdou navic Googlu na ruku a napriklad mobilni bankovnictvi Moneta vubec na rootlem zarizeni spustit nejde, podobne bankovnictvi dalsich bank. (Aplikace AirBank a FIO mam ozkousene, ze funguji ok.)
Driv se to resilo tak, ze se root pred bankovnima aplikacema skryval, ovsem Google poskytuje bankam nove API, pres ktere to ty aplikace dokazi odhalit, takze momentalne si urcite pred rootnutim telefonu zjisti, jestli ti i tva banka nezablokuje aplikaci.