Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook

Zdravíčko všichni. Snad máte krásné Svátky.

Po novém roce bych si chtěl koupit nový notebook.

Rozjíždím projekt na netu. Klasické emaily, excel, word, úprava obrázků, startovat budu taky podcast. Čas od času bych si chtěl na tom něco zahrát. Ale nejsem náročný hráč. CSGO, Valorant, maximálně RDR2.

Na alze jsem narazil na tento notebook https://m.alza.cz/acer-nitro-5-obsidian-black-d5866921.htm

Co si o něm myslíte? Cena je absolutní strop, výše jít nechci. Nebo máte nějaké jiné návrhy?

Moc všem děkuji a přeji krásný den.

Tak snad pochopí, že ne každý se v tom vyzná. :D

Já jsem teď přemýšlel a řekl jsem si, že nyní koupím NTB a za rok pořádný PC na hry. To nemění nic na tom, co jsem napsal, jen mi teď přijde zbytečně za to dát 40k.

Proto se teď rozhoduji mezi těmito třemi NTB https://m.alza.cz/nejlepsi-herni-notebooky-do-30000/18865599.htm?param=316-380383047-f%2C316-380383047-t%2C70-380155200-f%2C70-380155200-t

Mohl by ses mi na to prosím podívat a poradit, který?

Moc díky!

kombinace alza a acer mi vyvolávají dávicí reflex. ale to je můj osobní problém, jsou děti které to používají a nepřijde jim to hloupé.

zátěž toho ntb dělají ty stupidní hry, obecně proto:
- co největší tělo = 17" chválím. je to trochu lepší na dlouhodobou práci s office, i když externí monitor nic nenahradí.
- rozumné ztrátové teplo = omezení na 1650 nebo 5500 je fajn. jen děti budou brečet, že to neutáhne větší detaily, fps a kdesi cosi.
(naopak kombinace 15" ntb a grafika 1660 je vražedná, ten krám se upeče)

preferoval bych jediný ssd/m2 disk, na co se tahat s pomalou mechanickou přítěží.

a značky jako acer fak nemusím, nejsem bezdomovec.

zacal jsi dotaz jakoze projektem a office, ale stejne vsechno smeruje na hry.
tak znovu: 17" telo a lowend grafika 1650/5500 se daji nejlepe uchladit a tim padem nebudou vyrazne zkracovat zivotnost ntb. nejake ty konfigurace mela i tvoje alza nebo jiny normalni dodavatel.
jenomze v odpovedich uz se zamerujes jen na vykonnost her, zadne prilezitostne hrani neceho mene narocneho a to uz nedava smysl:
na hry bez zbytecnych omezeni je dobre chlazeny stolak, treba zatim s bazarovou grafikou, nez bude lepsi vyber v obchodech.
na internet s officem staci vicjadrovy ulv procesor.
na jen obcasne hrani to chce pridavnou grafiku ale taky soudnost: lidi s upecenymi grafikami 1060/1660 uz tu bylo dost. za ty prachy to nema smysl.
cili jestli ti tak zalezi na hrach, necpi to do jednoho univerzalniho ntb, ale priber stolak

ono toho spolu souvisí víc: úprava fotek se nedělá na 15" úhlopříčce. hry se nezapařují v malém tenkém 15" těle ntb, nejde to uchladit.

a) pro nevážné občasné hraní stačí kompromistní notebook s ne moc topnou grafikou, takové návrhy sis tu dal i sám.
b) ale kdo se od her nemůže odlepit a nechce tím svůj notebook za 30t. za 2 roky upéct, měl by si pořídit 2 krámy: midi stolní herní pc + a lehce přenosný ntb s řekněme "mx" grafikou. na vážnou práci mohou oba sdílet velký 24-27" stolní monitor.

příklad: drbu se teď přes týden s excelovou tabulkou, 24" monitor 16:10 je jen tak tak, na ničem menším bych to nechtěl dělat.

nejde o to co se válí v krámech a je nebo není na tom napsané levný acer. ale o to, na co to chceš vážně používat.

zdá se mi, že už potřetí píšu to samé. nebudu tě dál zdržovat.

Díky moc za tip, jeví se jako rozumná volba.

Jediné, z čeho mám obavy je, že CSGO, Valorant jsou hry náročné na procesor a ne na GK. Mohl by ses mi prosím podívat na něco podobného (co se týče ceny a velikosti obrazovky), ale s lepším CPU nebo to je strop, co můžu za tuto cenu dostat?

Moc děkuji!

Taky se muze stat, ze za par hodin ho v tom obchode neuvidis, ale uvidis ho jinde za 35tisíc...
Na tajtom si zahrajes jako na stolnim, akurat doporucuji nainstalovat omezovač fps jestli chceš aby to přežilo do záruky bez vetsi ujmy na vykonu. Lepsi je stabilnich 45 nez 5-100 fps kde se zbytecne notas pretezuje, zalezi na hre a na tvojich preferencich. Ale pochybuju ze csgo nebudes moc hrat na 200 fps v pohode.

Tady se sice pise ze kazdy herni notas vybuchuje, ale 17.3 telo a omezit fpska tento fakt muze dost hodne zbrzdit. Zkratka se chovej k notasu setrne, a kdyz throttluje kazdou minutu asi musis nekde ubrat. Fpska nebo detaily, hlavne mit pod notebookem nejaky víka, proste aby se dole nedusil a mohl vetrat, a uz vubec ne hrat bf5 na ultra v perinach.