Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače pro R9 270X

Pěkné odpoledne, mám problém s instalací ovladačů pro následující grafiku: Sapphire R9 270X DUAL-X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST. Při instalaci ovladačů vždy monitor zčerná a PC zamrzne - poté již Windows nenajede = nutný opětovný reinstal. Jedná se o legální Windows 10 Home x64, instalační flash vytvořená dnes dopoledne pomocí oficálního nástroje.

Zkusil jsem následující:
1) Instalace aktuálních ovladaču ze stránek AMD.
2) Instalace beta ovladačů ze stránek AMD.
3) Instalaci tří starších verzí ovladačů (2015 / 2017 / 2018).
4) Ruční instalace ovladaču ve správci zařízení.

Bohužel výsledek vždy stejný. Napadá někoho ještě nějaký postup? Díky a pěkný sváteční den.

Základní deska je GA-970A-UD3P a na stránkach výrobce není chipset driver. Po instalaci ovladače a zamrznutí PC jsem vždy provedl čistou instalaci a až poté jsem prováděl další pokus o instalaci ovladačů.

Grafická karta 2 dny zpět fungovala, poté mi odešel SSD disk a nyní se snažím provést čistou instalaci na nový disk.

Děkuji, hledal jsem na stránkách základní desky.

Zkusil tedy jsem následující:
1) Čistá instalace Windows 10 Home x64 bez internetu (jakmile zapojím kabel, Windows si sám natáhne ovladače a PC zamrzne).
2) Instalace Chipset 970 z odkazu.
3) Instalace ovladaču GK (z odkazu) - opět černá obrazovka a zamrznutí.

Napadá mě zkusit ještě starší verzi Windows 10 (popř. Windows 7, zde ale nemam licenci, tak jen na zkoušku), protože předchozí instalace nebyla určitě aktuální verzí 20H2.

Prvne proved ciste odstraneni predchozich ovladacu pomoci programu DDU s odkazem na stahnuti vyse, tady to prehravani jednoho driveru druhym nema vyznam.

Windows si sám natáhne ovladače a PC zamrzne

Co se tyce HW, jak je na tom treba tvuj zdroj ? Je stabilni ? Muzes tu GPU zkusit i v jinem PC ?
Tady to zamrzavani po pridani HW podpory (pri zavedeni ovladace), muze znamenat HW a ne SW problem.
(jestli mas pristup do PC, tak zkus minimalne obnovit tovarni nastaveni BIOS a prehodit tu GPU z PCIe_1 do PCie_2)

Po každém zamrznutí jsem prováděl opět čistou instalaci, je to rychlejší, než zkoušet nouzový režim atd. Takže ovladače jsem instaloval vždy na uplně čistý systém.
Zdroj mám Seasonic S12II-620 - 620W.

GPU bohužel nemám kde jinde zkusit, mám tu jen pracovní ntb.

Zkusím ještě starší verzi Windows 10.

Pak už mě napadá pouze možnost, že by zdroj nějak odpálil SSD disk spolu s grafikou.

EDIT Přístup do PC mám, také zkusím a dám vědět.

Pak už mě napadá pouze možnost, že by zdroj nějak odpálil SSD disk spolu s grafikou.

Jistě, je to dobra dedukce. Jestli tomu dobře rozumím, tomu všemu predchazel již nějaký problém který měl za následek poškození komponentu je tak ?
V tom případě, když se budeme drzet jen SW solution, bych ti doporučil provést test stability tvého zdroje, použít můžeš program OCCT a v nabidce voleb testu zvolit Power-Suply.
OCCT na stahnuti : https://www.ocbase.com/
Jestli a to je zcela možné, test dopadne negativně, tak bych ten zdroj raději odpojil než dojde k poškození další komponenty nebo celé základní desky.

V úterý jsem na PC normálně pracoval, PC jsem jako vždy normálně vypl. Druhý den ráno jsem PC zapl a Windows již nenaběhl - "No bootable devices found". Disk jsem vyndal do rámečku, ale ani v notebooku se jako externí nikde nezobrazil. Usoudil jsem tedy, že odešel a do PC jsem dal druhý (byť jen 256 GB), který se mi tu válí.

Tak jsem včera zkusil ještě Windows 10 ve verzi 1607 + Windows 7 a problém stále stejný. Našel jsem i CD s ovladači, co bylo u GK - bez výsledku.
Nakonec se mi podařilo sehnat další PC, kde jsem kartu mohl vyzkoušet a stále stejný problém. Přitom RX 470 z půjčeného PC běží na první dobrou. Takže s SSD diskem odešla také GK.
Děkuji všem za pomoc.