Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC a herná konzola spustené naraz

Zdravím, v izbe mám pripojený PC a Xbox One S do jednej zásuvky pomocou predlžovačky. Používam dve predlžovačky, v jednej mám PC + monitor + nabíjačky od mobilov, a v druhej mám Xbox + TV. Keď som na PC, tak druhú predlžovačku mám vypnutú. Bojím sa totiž skratu. Chcem sa teda spýtať, môžem mať Xbox a PC zapnutý naraz, a utiahne to jedna zásuvka (230V, alebo 220V? Neviem aká je norma, ale tuším je to 230V). Nebaví ma totiž keď chcem ísť hrať Xbox, vypnúť PC, zapnúť Xbox. A zasa naopak... Skúšať to nechcem, lebo sa bojím skratu. Preto sa obraciam sem na vás, ktorý s týmto máte možno viac skúseností, než ja.

Mimochodem, snad mate doma pojistky ne. ;-)

Pri pretizeni to vyhodi pojistky, zkrat asi tezko. Obecne je dobre pouzivat k PC UPSku nebo prepetovou ochranu, treba neco takoveho to:

https://www.czc.cz/eaton-protection-strip-4-fr-4x-zasuvka-10a-vypinac-cerna/279164/produkt

Konzoli tam pripojis taky.

Zkrat se vyskytuje nejcasteji u hlinikovych kabelu pod dlouhodobou zatezi, ktere nejcasteji najdes ve starych panelacich. Je potreba kontrolovat zasuvky a dotahovat kabely z zasuvkovych krabicich. U novych staveb mas vsude med, tam se problemy nevyskytuji.

zásuvka ve zdi se dimenzuje na cca 3kw - to je dáno jističem 16A v rozvaděči.
prodlužovačky mohou být dimenzované i na menší zatížení, běžně 2kw - uvádí se u nich max.proud 10A.

ale máš dojem, že tvoje dva krámy spotřebují 2 kilowatty?

zkrátím to: je to ok. malou násobilku jste teď při coroně holt přeskočili.