Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký CPU?

Ahoj komunito,

je dobrý nápad stavět herní počítač na I7 9700KF nebo je lepší jít do Ryzen 5 3600XT? prosím o radu. Případně jakou byste k tomu vybrali základní desku a RAM.

Případně může být i jiná varianta.

Děkuji
H.

intel-vs-amd-cpu-na-hrani-testy-a-vysledky
Citace:
Donedávna platilo, že Intel byl vždy oproti AMD více či méně lepší na hry. A stále to platí, ale už nejde o tak plošnou záležitost jako dříve. Naopak, Intel vyhrává nad AMD v úzkém profilu dnes hraných her, a to zejména kvůli zastaralým enginům či špatné optimalizaci. Pokud se vyloženě chcete vydat cestou jedné specifické hry, jako je např. CS: GO, pak pro vás Intel bude skvělá volba. Obzvlášť, pokud mu dopřejete zdravou dávku kvalitního overclockingu.

Herní počítač je široký pojem. Někdo si pod tím představí počítač za 20tisíc, někdo za 80. U těch dražších se nehledí na cena/výkon.

Zmiňuješ dva procesory které již mají své modernější nástupce. Nešel bych ani do jednoho. Pokud ale chceš poradit musíš zmínit kolik míníš utratit.
Snadno se poradí 10700KF / 5800X ale jestli na to máš 25k asi je tam nedostaneš.

Rozhodoval bych se tedy nejspíš mezi 10700KF a ryzen 5800X.

Výkonově ve hrách zhruba vyrovnané, ryzen má navíc vyšší výkon v aplikacích a míň žere. Intel /10700KF/ je asi o 3tisíce levnější ale vhodné desky pro něj jsou dražší. Ve finále pak budeš řešit 13800 za cpu+desku s intel nebo 15000 s desku s amd. Volil bych amd.

Nevím k čemu kupovat miniATX desku když máš velkou EATX case. Tam vrazíš nvme, grafiku a deska nebude vidět.