Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání počítače LiveKernelEvent 117, 193 a 141

Zdravím mám od června novou sestavu a mám problémy s pády. Přihraní her. Benchmarky jsem zkoušel a nic se neprojevilo. Nic kloudného jsem nevygooglil a tak se obracím sem.

Proc. AMD Ryzen 5 3600X
Grafika MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus 6Gb
Deska MSI B450 A PRO MAX-AMD B450
Ram HYPERX Fury Black 2x8GB
SSD Samsung 970 EVO M.2 500GB
HDD Seagate Barracuda 2TB
Zdroj Seasonic Focus Plus Gold 550W

měl jsi jeden jediný pád? ten nemá cenu řešit. ale pokud jich bylo více (viz nadpis), sleduj názvy těch chyb v horním okně programu, a taky obsah sloupce "caused by driver".

ntoskrnl.exe samozřejmě není vadný, to je jádro windows provozované na stamiliónech instalací po světě. ale konfliktní je nějaký driver, který se spouští těsně s ním a vyvolá konflikt, viz obsah dolního okna programu.
u hw vad se neprojeví nic rozumného.

Ovladače fakt nevím jestli a jaké jsem instaloval

klasika, 90% domácích instalatérů neumí nainstalovat windows (s ovladači). výpis toho sw je pak pestrá přehlídka různých chyb.
fór je v tom, že normální administrátor ví co instaloval a odkud, protože se vždycky stará o typ desky.

takže úplné základy nové instalace:
1. chipset driver základní desky (u integrované grafiky někdy bývá součásí balíku, není tvůj případ)
2. restart
3. zbytek od výrobce boardu už bez pořadí