Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký extérní disk (ne rámeček)

Ahoj, budete schopni poradit nějaký 4 TB 2,5" externí disk? Není to pro mě a pokud možno ne rámeček, ale v celku. Ale takový, ve kterém není USB řadič zakomponován v el. disku, ale je tam klasický SATA disk - pro případ poruchy. Účel přenášení dat (práce/domů/rodina), zálohy. Odolnější může být, cenové omezení není.

tak tak. mít jediné "zálohovadlo" originálů pro celou rodinu, na kterém tahám kdejaký odpad do kdejakého pc po lidech, kteří neumí odpojovat externí disky, to si rovnou koleduju o 4tb megaprůser.
nebo z toho disku někdo zrovna spouští filmy, takže je pro zbytek rodiny stejně nedostupný.
rozložit riziko na 2x 2tb disky mi připadá lepší.