Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty GPU

Dobrý den při hraní her mi GPU ukazuje teplotu okolo 80 stupňů někdy až 87,přijde mi to docela hodně,při prohlí žení internetu v pohodě tak 35 stupňů,jak snížit teplotu pomůže přepastování pastou thermal grizzly Kryonaut?
Gpu xfx rs radeon rx 570 8gb
Cpu amd ryzen 5 1600 AF
Deska Asus prime B350 plus
Ram 2x8 gb 2666mhz
Zdroj Corsair cx 500

Děkuji za radu.

V ruznych pastach je rozdil v jednotkach stupnu obvykle to vic jak 2-3 stupne neudela. Trvanlivost pasty se udava minimalne 10 let. Samozrejme ale nemohu tusit, proc ti to tak hreje, treba tam mas spatne nasazeny chladic, treba tam mas prilis soucasne pasty, treba je problem jinde. Takze ti nemohu rict, jestli zrovna u tebe prepastovani pomuze nebo ne.

Neni to malo, ale ty Polarisy topi. Dalsi vec, jak jsou nastavene ventilatory u toho XFX, kolik se toci. Zkusil bych pres MSI Afterburner to poladit. A XFX jako takova za moc nestoji, takze je i mozne, ze to lepe nepujde. Pokud se to nepujde dat vyladit pres ten Afterburner, tak bych na to byt tebou nesehal, uz kvuli poruseni zaruky.

I ten tvuj topi, jen to nevidis na teplotach, kdyz mas kvalitni chlazeni.

Tazatel: Jakakoli pasta udela jen par stupnu, deset je nesmysl. Co je znat mnohem vic nez pasta, je jeji spravne naneseni. Uz jsem dokazal snizit teplotu procesoru v zatezi o deset stupnu jen tim, ze jsem nanesl asi tak petinu toho, co tam uzivatel mel nahozene od "chytreho" kamose, ktery mu to prepastoval nejakou super znackovou pastou.
Vyrobce na to ma stroje, to se rucne nedela, tudiz mnozstvi pasty bude +- tak akorat a dolu to o vic nez tech par stupnu nedas, akorat porusis zaruku.

Není to pravda, i ten stroj tam kydne pastu a ono to nějak funguje. I má grafika měla pasty jak naprcané a já ji musel nejdřív odstranit isopropilem a vatou.
A použil jsem tohle https://www.czc.cz/arctic-cooling-accelero-twin-turbo-iii/156914/produkt
,ale se svou pastou Arctic MX 2. Kvalitně nanesenou. A maximální teplota cca 65st v zátěži.

No ted jsem zapl Furmark, a měl chladič co dělat, aby to ochladil z 77st niž, a na měřiči spotřeby 312W. Takže Furmark drtí celý pc. To při hře např Doom eternal tak netopí.

Co mas za znacku grafiky? Zajimalo by me to, protoze grafice, ktere tam stroj kydne nejak tak pasty a ve vysledku se to prehriva, bych se rad obloukem vyhnul.

Edit: Vidim to v tvem podpisu, takze Sapphire. No vzdyt ja furt rikam, ze ta firma je noname smejd. Takze jsem mel nakonec pravdu a nezmenili se.

Nemenil jsem chladic ani na GTX1070 (Asus Dual), ani na GTX1080 (Gainward Phantom). Oba chladice jsou uz od vyrobcu dobre a tiche. Je proste hloupe, pokud koupis nejlepsi edici od Sapphire a musis menit chladic. Opravdu to neni normalni, takze tvou spokojenost nechapu.
---
Naposledy jsem menil chladic na GTX570 (Gigabyte), od te doby si radeji priplatim za Asus a MSI, kde vim, ze byvaji chladice ok a nemam s tim pak praci navic. Gainward jsem risknul, byl ve sleve a prekvapilo me, ze chladic taky ok, takze jsem myslel, ze se to oproti drivejsku posunulu, ale zjevne teda vsude ne.
Kazdopadne diky za info, Sapphire se budu i nadale vyhybat.