Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můj HDD se nezobrazuje ve správci disků po instalaci nového SSD

Dobrý den, mám dotaz k mému HDD. Po vložení SSD disku a instalaci nového OS na SSD disk (w10 pro) se mi nechce zobrazit původní HDD, kde jsem měl nainstalován také windows, ale když jsem poprvé zapnul PC po zapojení nového SSD hned to po mě chtělo vložit bootovací zařízení. To jsem udělal a naistaloval znovu windows na SSD, s tím že ho budu s pouštět z něj a HDD zformátuji a budu používat pouze na data. Můj HDD se, ale nezobrazuje ani ve správci disků. Poslouchal jsem i fyzicky disk zda se tocí a je správně zapojen, zkoušel jsem ho zapojit do jiného SATA slotu a furt stejné. Když zapnu pc vyskočí na mě toto:

AMD - RAID Controller BIOS (8.1.0-00046)
Copyright (c)2012-2017 Advanced Micro Devices Inc.
Press <CTRL-R> to configure.
*BIOS defaults restored.*
1--Legacy, 2.0TB, Normal (NA)

Poté to zmizí a počitač běží jen z SSD.

Můžete mi prosím Vás poradit jak disk připojit ?
Děkuji za radu

Ak ho už Bios vidí, Správa diskov detto, je nutné disku priradiť iba voľné písmeno Abecedy v gr.prostredí Windows.

Je možné, že disk je v RAW.

V tom prípade využi nástroj tretej strany určený k správe diskov a diskových oddielov, ktorý dokáže fixnúť, reparovať zavádzací sektor takto sprzneného hdd, aby ho Správa diskov Windows videla.

Napríklad; EaseUS Partition Recovery 8.5 je free, nájdi si na nete, ale použi iba časť na Recovery partition s full skenom oddielov hdd. Ponúkne ti všetky opraviteľné sektory tabuľky NTFS.

Vypadá tento xindel pre "Partiton recovery" nejak takto:
https://easeus-partition-recovery.software.informer.com/8.5/

Daj sem screen zo Správy diskov Windows.