Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde C: drive

Dob­rý den, po­tře­bo­val bych po­ra­dit. Asi před týd­nem jsem ob­no­vil svůj no­te­book do to­vár­ní­ho na­sta­ve­ní a po ob­no­ve­ní jsem chtěl zno­vu stáh­nout ně­ja­ké ty sou­bo­ry a apli­ka­ce co jsem měl dří­ve. Po stáh­nu­tí jsem roz­kli­kl sta­že­né sou­bo­ry a kli­kl 2x na exe sou­bor. Po­té mi vy­sko­či­lo ok­no s ná­pi­sem chy­ba sí­tě a sys­tém Win­dows ne­mů­že zís­kat pří­stup k C: atd. Kód té chy­by je 0x800704b3. U to­ho vy­sko­če­né­ho ok­na jsem klik­nul na di­a­gnos­ti­ku, ale vy­sko­či­lo dal­ší ok­no s ná­zvem do­šlo k chy­bě. Pro­blém brá­ní spuš­tě­ní po­rad­ce při po­tí­žích, to je tam ta­ké na­psá­no. Po­té jsem roz­kli­kl ten­to po­čí­tač a vi­dím že u Win­dows- SSD (C:) je ná­pis ně­ja­ké NTFS. Po roz­klik­nu­tí pí­še umís­tě­ní ne­ní do­stup­né C:/ ne­ní pří­stup­ný a pří­stup byl ode­přen. Nejde mi ani správ­ce úloh a ani cmd, ne­vě­děl by si ně­kdo pro­sím s tím­to ra­dy? Zkoušel jsem stáhnout nový Windows 10 z Microsoftu, ale když chci otevřít media creation tool, vyskočí okno chyba sítě a systém Windows nemůže získat přístup k C: ... Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zrejme Defender blokuje prístup, vypni Defender, vypni ho komplet, aj kontrola zabezpečenia priečinkov.

Prever prístup užívateľských práv (permission) k systémovému oddielu C:\, prípadne prevezmi durch práva C: \ na " Administrators".

Okopči text do Notepad.exe, ulož súbor na plochu s príponou *.reg. Klik na súbor *reg pravou myšou, hore v roletke na Merge (spojiť). Zapíše sa skriptík do Registrov.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas]
@="Prevziat vlastnictvo"
"HasLUAShield"=""
"NoWorkingDirectory"=""
Position="middle"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]
"HasLUAShield"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"
"IsolatedCommand"="\"%1\" %*"

V kontextovom menu rozbalenej roletky pravej myši sa ti objaví štít s názvom "Prevziat vlastnictvo" v prípade, ak klikneš na C:\ alebo na hociktorú zložku v kuchynskom regáli, špajzi, dielni.

Ak si z vlastnej "píli" zameníš v skripte slovný príkaz "grant administrators" na "grant users" či "grant system" apod. , skript uložíš pod *reg, prevezmeš skriptom práva na "users" alebo systémové vlastníctva.

Hustýýýý.