Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor a červené cpu

Zdravím mám problém s tím ze jsem ráno kolem 1:00 ještě byl na PC pak šel spát. Poté jsem se vzbudil a zapnul PC. Monitor funguje ale je černý bez jakéhokoliv zareagovani na zapnutí. PC běží, všechny větráku taky ale k tomu svítí ještě červené svetylko cpu. Monitor jsem zkusil do notebooku a běží takže problém bude jinde ale už nemám páru co delat. Dopredu díky za rady

jsem úplně slepý, to jsem si to zběžně přeroloval, sorry.
tak musíme počkat, až tazatel dostane odvahu odšroubovat jednu bočnici.
ten zdroj by byl dost zajímavý, zvlášt když uvádí to varovné "starší".
k gtx 960: 450w zdroj nějaký ježurův seasonic nebo bequiet, tím není co zkazit. nebo o chlup víc, kdyby chtěl grafiku v mezích zákona upgradovat.

Zitra si jeu pro nový zdroj. Stejne mě překvapuje ze i technik se kterým jsem to řešil osobne dvě hodiny nevi co s tím je a když vložil tester tak to místo čísel ukázalo FF. Uvidíme jestli to nevyřeší nový zdroj tak už nemám vůbec tucha. Delali jsme testy a grafikou ani monitorem to není.

ale k tomu svítí ještě červené svetylko cpu

Kde sviti jake svetylko?

Jinak PC neni nejnovejsi, uz jsem zaslechl, ze nekomu odesla deska z doby prvniho Skylake, takze ikdyz je zdroj pravdepodobnejsi, neni to uplne stoprocentni. Kazdopadne se u podobnych zavad jako prvni meni zdroj, je to nejednodussi.

Nikdo nevi čím to je v manuálu je ze failed cpu or not detected a jinak jako bojím se ze bude muset být výměna většiny komponentu protože jestli budu muset tak menim zřejmě grafiku na lepší procesor a desku což mě vyjde na hodně a to momentálně nemám. Jsem na škole a nic nezvládnu bez PC.

Je to zahada, ale pokud deska hlasi failed CPU, tak teoreticky mozne to je. Nikdy jsem teda nevidel, ze by odeslo CPU jen tak. Vzhledem ke K procesoru, nemel jsi to taktovane a nepoustel do CPU nejake vyssi napeti?

Tak kupovat nove CPU je nesmysl do stejne desky, ale v podstate pokud je to vada desky nebo CPU, tak proste koupis oboje nove, nejake aktualni. Soucasna grafika tam pujde, pameti tam pujdou, ...., nic jineho treba nebude.

červená barva ledky je fak nechutná. ten postup chcípnutí je nepochopitelný, ale budiž. kolega se ptá na taktování káčkového procesoru, taky by mě zajímalo.
zoufalá možnost: odpojit napájecí kabel, cmos reset - nepomůže? po zapnutí deska klasicky nepípne?

bazarový cpu se spíš nevyplatí, nevím jak máš daleko budějovice: https://pc.bazos.cz/inzerat/129888589/intel-core-i5-6600k-35ghz-39ghz-otevreny-nasobic.php
poštou: https://aukro.cz/intel-core-i5-6400-bx80662i56400-6979044687

Deska nedělá žádný zvuk a měnili jsme i ten zdroj. Ale spis mám problém ze nevím jak to funguje s deskami jestli teď koupím desku atx 1151 chipset aby podporovala i5 6600K a nakonec to vyzkousim a nepůjde to a zbyde na výměnu cpu tak jestli to bude podporovat i5 9600K protože to je asi cpu které bych Dokoupil a vyměnil.

úmrtí procesoru v patici v desce si nedovedu představit. že by starý krám zdroj "FSP si series 600-50" při vypnutí generoval nějakou nesmyslnou velkou špičku - těžko říct.
koupil jsi zdroj, budiž, náhradní do šuplíku.
k tomu desku (bazar 2t nebo víc) a jestli se ukáže že nepomohlo, další 3t a víc za procesor? to je nadlouho a žádný pokrok nevznikne.

chceš jí radši do i5 9600K? proč furt ty káčka, taktoval jsi předtím něco že to chcíplo? pak by byl problém jen v cpu, jestli jsi zkoušel cmos reset.
cpu 9.generace chce i novou desku s chipset 3xx + nový ssd (na něco nainstalovat nový systém, starý se možná nerozběhne). ramky by měly zůstat.

nezávidím ten výběr.

Kačka protože bych mohl kdykoliv pretaktovat a ano taktoval ale ne cpu. Potrebuju zjistit protože když si koupím desku tak bych chtěl abych na ni mohl mít tu 6600 a kdyby to nakonec bylo procesorem tak tam supnul 9600. A proto se ptám protože nevím jestli taková deska je