Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno potíže s wi-fi internetem

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výpadky Wi-Fi internetu.
Mám doma router TP-Link AC900.
Poslední dobou máme doma výpadky internetu kdy je potřeba router restartovat nebo občas nějakou dobu počkat. Běžně je k němu bezdrátově připojeno kolem 5 zařízení najednou.
Nevíte prosím co to způsobuje popř. co se s tím dá dělat?
Děkuji za rady

Ověřil sis, že jsou výpadky způsobené routerem a ne u poskytovatele?

Může to být např. vadný napájecí adaptér, může být problém s DNS serverem, atd... Když vypadne WiFi, připojení přes kabel funguje?

Ideálně půjčit jiný router a otestovat.

asi vyhozené peníze za totálně nejlevnější shit s mediatekem.
1.000 stojí normální gigabitový archer c6, ale český zákazník chce ušetřit dvě stovky a koupí vždycky šunt. (nikdy nekupovat nejlevnější krám!)

tvůj archer c2 je už dost starý, u těch krámů mohou odcházet levné napájecí adaptéry vyráběné v garáži v číně, to se projeví právě výpadky wifi.
nemáte doma jediný normální pc na kabel? když nejde wifi, ten pc funguje dál?
jestli to nemáš na čem ověřit přes kabel, nelaboruj s tím a dokud fungují eshopy, kup normální router. c6 je levný, ale slušný.

co se týká stability, lepší jsou mikrotiky, ale za domácí dosah s integrovanými anténami neručím:
100mb: https://www.czc.cz/mikrotik-routerboard-rb952ui-5ac2nd-tc/204135/produkt
gigabit lan: https://www.czc.cz/mikrotik-rbd52g-5hacd2hnd-tc/231599/produkt
a veškeré nastavení omezit jen na quick setup, není to pro laiky.

pokud náhodou píšeš z vesnice nebo podobného přeposkytovaného připojení přes bůhvíkoho, tam bych zvážil i změnu nastavení dns místo původního poskytovatele.

dns na routeru (někde v nastavení wan) nastavit na osvědčené servery "public dns", volí se dvojice např.:
8.8.8.8 / 8.8.4.4 ... klasika od google
1.1.1.1 / 1.0.0.1 ... prý nejrychlejší dns odpovídač
94.140.14.14 / 94.140.15.15 ... adguard filtruje pishing a ads stránky

ale jestli to při výpadku nemá ping ven na ip adresu poskytovatele (92.62.225.12) nebo třeba nix.cz (93.190.134.171) nebo na některý z těch dns serverů, pak změna dns nepomůže a je za tím skutečně tento low-end router.