Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna routeru

Ahoj,
mám pevný internet vzduchem od T-mobile,lepší příjem pro naši adresu nejspíš není.Takže mám venku na zdi přijímač ve kterém, je simkarta a z té bedny mi jde domů kabel do modemu či routeru,nevím co to je ,ale název je Huawei B2338-168IDU.Problém je odezva (ping) ,jelikož hraju hry.Vím že se nikdy nedostanu na hodnoty jako přes kabel ,ale dřív jsem měl odezvu 30-50 a už to bude možná rok co ji mám 70-100ms .Zjistil jsem,že když router zresetuji vzadu tlačítkem,tak to na nějakou dobu klesne,ale to je tak na 14 dní.A poslední dobou už ani to nepomáhá.Tak jsem koupil router nový TP link archer C6 .Protože t-mobile by mi určitě nabídl nový rouet,ale byl by to ten samý a byl by na pronájem což nechci.Taky jsem potřeboval více LAN portů.Huawei má jen 2.
Dotaz zní ,myslíte že je vůbec možné nahradit ten huawei tím tplinkem ,pokud ano co všechno musím ve starém routeru vyčíst a nakonfigurovat do nového.V Huawei jsem našel nějaký export konfigurace,uložil se mi v pc v raru,ale v tp linku jsem nenašel import ... Díky za odpovědi

předpokládám, že huaááá kvůli simce a příjmu vzduchem bude lte router (což archer c6 není):
https://www.lte-unas.cz/lte-hardware/modemy/lte-modem-huawei-b2338-168-bily.htm
čili úžasně předražený krám. zkus si porovnat jiné 4g modemy (jsou to ve skutečnosti modem-routery)

ping v lte bych čekal že bude čím dál horší, jak roste využití lte.
pro pařany je to tím pádem nejhorší způsob připojení. snad konečně dostanou rozum a opustí dětinské hry, protože stěhovat se kvůli připojení nebudou a zístat lepší připojení je v tomto století nereálné.

zvýšení počtu lan portů dosáhneš zapojením switche za ten huaaáá. 100mb verze už nemá cenu kupovat.

Děkuju za info.No ten tplink co jsem koupil se neztratí.Mám ho zatím zapojený za ten huawei a zatím budu fungovat tak.
Asi nemá cenu se ptát jestli je jakákoliv jiná možnost lepšího internetu.Po kabelu když jsem to zkoušel,tak máme rychlost 0.2 Mb/s :) A vzduchem to bude asi to samé co mám teď od jakéhokoliv jiného dodavatele.Občas by se mi ale hodila aspoň vyšší rychlost.Nyní mám jen 20Mbit/s od T-mobile.Smutné že když změřím rychlost na telefonu tak bych mohl mít v pohodě vyšší tarif 50Mbit/s jenže mi to prostě šmejdi nedají...

je to sice lte modem-router, ale podle popisu je připojená na vstupu běžným lan kabelem. (já to nečet, myslel jsem, že půjde o usb jako volitelné připojení usb donglu)
v tom případě to nahradí i ten archer c6.

v tom případě je nejjednodušší vyzkoušet připojení přímo k pc a pro test si uložit obdržené nastavení:
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > %userprofile%\desktop\ip.txt

potřeboval jsem vědět, jestli pc dostane přímo od modemu nějakou adresu (nebo je modem průchozí a dostane ji od tmobilu), proto ten příkazový řádek. výpis může fungovat v mui verzi w10, ale ne v čistě české. změna:
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

router - z těch dvou adres netuším, co to popisují.
1) vzhledem k funkčním dns vypadá na vstupní adresu první data/voip = veřejná 100.117.14.128, jenže to není rozsah tmobile. prý nějaká proxy, asi pro čínské úřady. že by statická ip nachystaná pro sim kartu v routeru? a proč je dns u ní? výstupní (lan) ip routeru to není, tu máš v adresním řádku = 182.168.1.1, typická domácí ip.
2) sekce dm dává větší smysl: 10.60.255.87 = interní síť tmobile, ale chybí tu přiřazené dns.
status okno: jestli jsou ty adresy získané staticky nebo dynamicky není na screenu vidět, čili taky k ničemu, já z toho nic rozumného nepoznám.

podle toho by se nastavil vstup pc/archer dynamicky (nefunguje ti) nebo staticky na správnou hodnotu.
nevíme taky, jestli se na vstupu routeru od modemu očekává nějaká mac adresa routeru, snad ne.

ten přijímač se sim kartou má své napájení? nečeká ho přes poe z routeru?

ten příkazový řádek jsem včera zkoušel spolu se zapojeným kabelem napřímo do pc.IP to nenašlo žádnou.
Důvod bude asi ten,že mi zase nedošlo to píšete,že ta kysna venku je napájená tím WAN z huawei.Teď jsem zkusil zapojit do tplinku a bedna venku mrtvá.Tím jsem asi skončil,nebo se to napájení dá nějak nakonfigurovat ?

Z té bedny na stene si pripoj kábel rovno do počítača a tak meraj ping. Ak bude neprijateľný tak s tým asi nič moc neurobíš, jedine vymeniť za niečo čo nieje bezdrát. Hry sa hrajú zásadne cez kábel. Na dobrý ping cez wifi je lepšie zabudnúť.