Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade z FX 8350 na ryzen 5 1600 ?

Ahoj,
momentálně jedu na sestavě FX 8350, sabertooth, RX 480 8GB, 24 gb ram

Doma se mi válí procesor, ryzen 5 1600 (první verze), který sem dostal zdarma

Vyplatí se mi koupit desku + paměti a přejít na ryzen ? Nebo tam zas a takový rozdíl nebude.

nejčastější využití je hraní her a sem tam render videa ve vegas

Díky :-)

Za kolik myslíš, že by se to dalo střelit, sabertooth + 8350 + chladič thermaltake frio (ten na am4 nevyužiju) a 24 gb ram crucial 2*8 a 2*4

Nevyplatilo by se už https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-b550-plus-amd-b550/289971/produkt pro případnej budoucí upgrade ? nebo to nemá smysl

paměti asi tuty https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-ddr4-3200_2/268197/produkt (možná 2*16)

a pak nějakej chladič rozumnej poměr cena/výkon .. může být i velkej, mam big tower, předpokládam, že ten box asi nebude nic moc .. :-) .. u tý 8350 to jelo jak cirkulárka :-D

Podivej se na stranky vyrobce, taky se tu nekdo muze seknout.
Ten asus tuf ii ma byt ta druha verze ktera radu 5000 primo podporuje t. J koupis s novym ryzenem, zapnes a jedeš. Jinde musis nahrat novy bios.
To ale neni tvuj pripad, mas ted 1600.

Msi tomahawk ma primo podporu cpu rady 5000 uvedenou v cpu support, proto bych ji doporucil.

Btw: asus u te rady b450 Ii byl donuceny zvednout velikost biosu na 32mb, msi to u b450 melo od zacatku. Fleshovani pres cudlik je fajn. Celkove za radu ii chce o zhruba 800 vic coz uz tak fajn neni.

koukám, že tam je rozdíl 400 mezi tomahawkem a B450-F GAMING II od asusu .. asus má na cpu support listu také ty ryzen řady 5000 s posledním biosem, tak myslím, že chybu neudělám ani jednou z těchto dvou ... ještě to rozmyslím :-).. chladič vemu ten scythe ninja 5 .. každopádně děkuji moc za rady a doporučení :-)