Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkčnost rozlišení a obnovovací freknce.

Dobrý večer,
koupil jsem si, jak mi zde nedávno někdo doporučil monitor. https://www.alza.cz/27-samsung-s27r750-d5597535.htm
Monitor přišel a je v pořádku, ale s kabelem vloženým uvnitř mi funguje místo 2K 144Hz jen FHD 60Hz. Přemýšlím, zda to není kabelem ale grafickou kartou. Momentálně uvnitř z důvodu, že novější odsloužila je GIGABYTE R9 270x. Dočetl jsem se, že by to grafická karta měla zvládat, ale stejně si nejsem jako laik jistý. Proto zde toto zmiňuji. Jinak přiložený kabel byl do počítače jako DP a do monitoru jako HDMI. Nyní jsem zkusil vzít kabel HDMI - HDMI a počítač mi sice nabídl 2K rozlišení ale bez 144Hz tedy furt tam je 60Hz. ( https://ibb.co/PDQr2LP ). Mám tedy zkusit koupit Mini DP - DP ? Nebo je chyba někde na mé straně?
Děkuji.

V popisu monitoru je ze ma hdmi 1.4, hdmi 2.0 a miniDp vstup.
Ten hdmi-pocitam jsou tam dva- jsi zvolil ten 2.0?

Kabel je asi jedno pokud pouzijes kvalitni dvoumetrovy. Pokud jsi nekde vytahl starsi 5tu metr muze to byt problém.

Podle prvbiho odkazu chces po te 7let stare grafice moc
https://www.google.com/search?client=ms-android-huawei&sxsrf=ALeKk03Od1tlDY5RIM1iPaE7lK7W_JBnVg%3A1609376711451&ei=xyPtX_iDG4T2qwH8mI-4DA&q=gigabyte+r9+270x+hdmi+max+refresh+rate&oq=GIGABYTE+R9+270x+hdmi+max+refresh+&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAEYADIFCCEQoAEyBQghEKABMgUIIRCgATIFCCEQoAEyBQghEKABOgcIABBHELADOgQIIxAnOgcIIRAKEKABOgQIIRAVOggIIRAWEB0QHjoCCAA6BQgAEMsBOgYIABAWEB46BQgAEM0CUPGQAVj23wFgx-8BaAFwAHgAgAG2AYgBvxiSAQQwLjIzmAEAoAEByAEIwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Pri 2560x1600 to ma grafika od jineho vyrobce 60hz, tam to na podporu pri 2560x1440 a 144hz fakt nevypadá