Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční SATA port

V PC přestaly fungovat SATA porty. 3 ze 4 najednou po zapojení nového WD Blue 3D NAND SSD přestaly fungovat (nereagují) Původně dva z těch tří "nefunkčních" byly používány. Kde se mohla stát chyba ?
Pokud nový SSD disk nebo starý HDD zapojím do posledního funkčního tak je vše OK, pokud chci využít některý s "nefunkčních" je to bez reakce.

výrobci některých desek píšou, když obsadíš některý m2 port, že je sdílený s jinými sata porty - nejde je obsadit najednou.
podobně se může chovat některý pcie slot a m2 port.

takže pro svou tajnou desku od tajného výrobce si najdi specifikace na netu sám, porovnej se svým zapojením.

ne, ten pocet nesedi.
ale stale zatajujes typ ssd co mas (sata nebo m2), i ten typ zakladni desky.
jaky ma smysl chtit nejakou radu a pritom vsechny udaje tajit? je to jen ztrata casu.
proto chcu po tobe, at si otevres manual k sve desce nebo vygooglis specifikace u vyrobce - to ti mozna odpovi.

Dobrý den, ohledné specifikací počítače se to pokusím převzít já.
V počítači není používán M.2, jsou (nebo spíše byly) zapojeny 3 HDD a nově bylo zapojeno SATA SSD.
Porty A1, A2 a 4 jsou funkční bez problémů u portů 1,2 a 3 to vypadá že buď odešli, jsou vyplí (v UEFI nejde nikde nastavit) nebo bych hádal že se Sata kontrolér pomátl.
Nejnovější věc (pár dnů stará) je zdroj u kterýho sem otosteval jestli to není sata kabelama a jejich přehození nic nezměnilo.

Specifikace : Deska - Asrock B450 PRO4
Jádro - Ryzen 3 1300x
Grafika - GTX 1050
Ram - 2x8 DDR4 Fury HyperX
Zdroj - Gigabyte P450B

Mám pocit že tohle jsou ty nejduležitější informace, pokuď něco chíbý tak napiš.