Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi bez internetu při přehrávání IPTV

Ahoj

Mám doma router Comtrend vr-3026e a internet+tv od T-Mobile (Magenta), měření rychlosti 20Mbit/s, k routeru mám připojený:
- desktop pc kabelem
- ip set-top box Arris VIP4302
- notebook / mobil přes wifi

Při přehrávání tv jde internet v desktopu bez problémů.
Notebook sám nebo s pc a mobily dohromady na všem internet funguje.
Ale problém je s notebookem nebo mobilem, prostě cokoliv co připojím na wifi, když je zapnutá tv, notebook se k wifi připojí ale hlásí že je bez internetu, když nějakou stránku refreshuji pořád dokola tak 1x za cca 10 min. se začne načítat => mám internet, ale horzně pomalý, žádná stránka se nenačte celá, a pak zase hláška no internet.

Zdá se mi že se ten problém objevil až v posledním měsíci, dříve vše fungovalo bez problémů.
Zkusil jsem tedy restartovat router (reboot v administraci), spuštěná TV přestala přehrávat, wifi se odpojila, po naskočení routeru začala tv zase přehrávat a v notebooku začal fungovat internet normálně rychle.

Ale jakmile vypnu tv nebo notebook, tak se vše vrátí do stavu kdy pak zase při přehrávání tv nejde internet v ntb, pomůže zase jen restart routeru.

Nevíte prosím někdo čím to může být?
Děkuji

Řešení:

Tak yo zmen na jiny kanal nekam, kde nebyli sousedi a co nejdal od 6.
Klidne to muze rusit ta TV i kdyz treba wifi nevysila.
Ten router je nekde blizko TV? Pokud ano, je mozne jej dat v pokoji na jine misto?

Samsung smart tv serie 6.

Wifi analyzer jsem stahnul, vidím tam internet z routeru (kanál 6), a pak nějaké 2 slabé signály (kanál 1) ale odhad vzdálenosti byl 200+ metrů takže to asi nebude tv
Při vypnutí i zapnutí tv jsou ty wifi stejné.

arris ma ip 10.0.0.32
notebook 10.0.0.38

ale musím dodat že od posledního restartu routeru (dnes ráno) už zase všechno funguje dobře
ip je z dhcp, takže mě napadá že třeba notebook dostane nějakou ip, pak ho uspím, zapnu tv, router přidělí stejnou ip televizi a notebook pak nežádá o novou ip nejde se mu připojit? jen hádám, stejný problém s wifi je na notebooky (dva různé linux, win10) i mobily ktere se chteji pripojit na wifi

Najprv by som odpojil TV od počítačovej siete. Niektoré prenosy ako napríklad torrenty, skype, eMule a podobné programy vedia celkom dobre zablokovať sieť aj router. To potom spôsobuje tú pomalosť. Ak to bude robiť TV, tak vysledovať čo zo siete ťahá, alebo uploaduje a či je to legitímne, alebo je hacknutá.

Je úplne jedno či je to wifi, alebo optika. Keď sa zahltí NAT preklad, tak bude haprovať aj optikam nielen wifi. Na wifi môže byť pripojených aj 2007 užívateľov (tolko zvládne Mikrotik), ovšem pokiaľ neprenášajú cez wifi ani jeden bit, tak to sieť nemôže ovlivňovať.

na wifi mam najednou pripojene jen jedno zarizeni, vyjmecne 2 notebook (linux) a mobil (cizi lidi se asi nepripojuji, jednak nemaji heslo k wifi a jednak bydlim skoro na samotě)
stolni pc s win10 je většinu času vypnuto

torrenty, skype, hamachi, atd. nic z toho na pc nemam

Ešte môžem dodať, že zahlcovanie routra od niečoho čo funguje na spôsob torrentov nemusí nastávať vždy a za každých okolností. Vypozoroval som, že existuje v čase zhoda okolností kedy sa to prejaví. Počas celého roka to môže robiť iba raz, alebo zopár krát na určitú dobu a sám sa ten problém stratí (vymizne), asi tak ako sám aj nastal. Tým nechcem povedať, že by sa nemohlo jednať aj nejaký iný problém, ale myslím, že aj toto treba vziať do úvahy.

Zopakuju jeste jednou.
Na telefon si stahni Wifi analyzer. Spust jej uvidis vsechny wifi dite v okoli
Pak zapni TV a uvidis, jestli se objevi dalsi wifi sit a na jakem kanalu, jestli se neprekryva s tou tvoji.
Je to zadarmo, bude te to stat jen chvili casu a uvidis, jestli za to muze TV

To bude nejaká zázračná apka. Asi bude ukazovať hausnumera ako každá čo sa používa na zisťovanie rušenia. Stačí zobrať do úvahy, že každý materiál má iný útlm a ešte iný keď je navlhnutý. To nepočítam fakt, že žiadna akpa nevie či su užívatel nestiahol na routri výkon. No daj ešte niečo. Zabávať sa je potrebné.

Jak jsem již psal ty dvě jiné wifi byly na jiném kanálu než router. Teď jsem zkusil ten analyzer znova, ale už vidím jen wifi routeru.

Vypnutí a zapnutí tv nemá vliv na počet wifi sítí.

Na routeru kanál můžu zvolit, ted je tam volba "auto", aktuálně kanál 6.