Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon PC

Ahojte-som tu nový a nie excelentne znalý, tak poprosím žiadne zbytočné narážky - potrebujem len poradiť.
Mám PC so zostavou WIN10 64bit, grafikou NVIDIA G-force GTX 6GB, doskou MSI 970 Gaming, procesorom AMD FX-8370 Eight-Core a ram 8GB. Zdá sa mi tem PC veľmi pomalý a už len keď sa spúšťajú win, to trvá večnosť. Teraz som nainštaloval NFS Heat a nedá sa to vôbec hrať ... seká to strašne. Viete mi poradiť niekto, čo spraviť aby som toto eliminoval?
Ďakujem za všetky rady.

starý procesor, neznámá grafika - snad gtx1060, historická msi deska.
ale to není důvod sekání, pravděpodobně zahnojeno uživatelem. dá se na to podívat:

- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

stará deska nemá podporu w10, poslední chipset driver z r.2013, musíš se smířit s generickými ovladači, co si sebou nesou windows.

Může tam odcházet disk , předpokládám ještě klasický mechanický.
Nevím co znamená věčnost do 60sekund by měl náběh na plochu zvládnout mechanický disk (plus pak bude ještě dvě až čtyři minuty windows načítat na pozadí a disk bude svítit).

Já bych tu instalaci ani na starý disk nedělal, koupil bych ssd a na tu udělal instalaci. Rovnou vyloučíš ten disk. Na test bych koupil 256, na seriozní použití 1tb.