Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodlužka s přepětovou ochranou

Dobrý den, mám nějakou lepší prodlužku asi s pojistkou a po zapojení jednoho spotřebiče navíc to vyplo vše pc i fén a když je zapojím do zásuvky mimo prodlužku, tak fungují normálně. Tak předpokládám je tam pojistka co shořela? Zajímá mě zda je tato prodlužka už na vyhození, nebo se dá nějak resetovat/spravit/vyměnit pojistka. Vypadá nějak takhle viz link ImgW.ashx Děkuji nevyznám se

máš asi normální spotřebiče, jinde funkční.
připojovat 2-kilowattový fén do prodlužovačky mezi pc spotřebiče je stupidita, při tak vysokých proudech (ještě se startovní špičkou) se může vytvořit rušivý pokles, který zresetuje všechno na stejném kabelu.
- pro jistotu bych zkontroloval dotažení šroubků na zásuvce ve zdi, kam vede tato prodlužovačka.
- ale už navždy pro fén používat samostatný přívod z jiné zásuvky, mimo citlivá zařízení.

Ano děkuji chápu, poučila jsem se a dám si pozor. Ale primárně mě zajímalo co se tedy s tou prodlužovačkou masterslave stalo. Je tedy odpálená rozbitá/na vyhození ano a jakto, že to nepoškodilo ty spotřebiče, byla tam ochranná pojistka, pokud to tedy chápu správně?

Já mám podobnou ne přímo tuto, je tam přepínač masterslave / normal a na ani jednom stavu nic v tom zapojené nefunguje. A z boku je ještě čudlík reset. Taky nic. Když je připojená do sítě svítí tam kontrolka surge protection. Vůbec to nereaguje, určitě jsem ji rozbila. Tak děkuji všem za rady