Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win10: Jak spojit svazky (HDD) bez ztráty dat?

Zdravím a moc prosím o radu:
Notebook (Win10 Home 64bit) má 1 fyzický HDD rozdělený na dva logické svazky. Na menším C: (100 GB) je systém i data , druhý D: (900 GB) je nevyužívaný. Potřebovala bych oba svazky spojit tak, aby vše na C: zůstalo zachováno. Tedy "zrušit" D: a o to zvětšit systémový disk C:

Ve správě disků integrovaném ve Win10 lze dle článků, které jsem si našla, spojit jen "nesystémové" disky. Tuším, že existují specializované nástroje, které toto umějí "na pár kliknutí" bez ztráty dat. Snad Acronis nebo Partition Wizzard nebo ještě něco jiného? Ale nemám s nimi zkušenosti a nechtěla bych něco zkazit. Proto prosím, můžete mi někdo poradit, jaký SW a jakou jeho verzi mám použít na potřebnou operaci? Bude-li třeba, tak i placenou verzi, to se nedá nic dělat.

Děkuji předem za ochotu!

PS: Ano, vím, že toto je třeba rozmyslet PŘED instalací systému... ale nestalo se.
PPS: Prosím neřešme, zda je lepší mít dva svazky nebo jeden. V tomto konkrétním případě je potřeba jeden velký svazek C:

Pokud je druhy svazek prazdny a svazky jsou vedle sebe, pak to zvládneš jednoduše ve spravci disků:
1. Ofstranit svazek 900GB
2. Roztahnout prvni svazek přes prázdné misto

Melo by to jít, i když je první svazek systémový.
Jinak zdarma nastroj Minitool Partition Wizard

Postup stejny, jde s ním pracovat i se systemovymi svazky.

A jedna bonusová rada (s křížkem po funuse) - před jakýmikoliv operacemi s diskem (a dělení/spojování je obzvláště rizikové) je důrazně doporučeno nejdřív udělat zálohu (image) disku. Stačí jedno špatné kliknutí nebo výpadek proudu a data jsou víte kde.... :-)

Moc díky Hoste, data byla pečlivě zálohovaná, dokonce na více místech. Jen šlo o to ušetřit si práci s totální reinstalací. Takže kdyby došlo k tomu špatnému kliknutí, dalo se to napravit, byť pracně. Výpadek proudu nehrozil, šlo o plně nabitý notebook s velmi kvalitní baterií, navíc zapojený do UPS :-)