Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externý disk,bude mi fungovať v notebooku a Tv LG

Dobrý deň,plánujem si do budúcna zakúpiť tento disk:Externý pevný disk Western Digital Elements Portable 2TB.Otázka je či mi bude fungovať v mojom notebooku Lenovo G 500,os.Win 10 home a tv LG 43UN73004LB.Vyňatok zo stránky:Disk je naformátován na systém souborů NTFS, který podporuje systémy Windows® 10, Windows 8.1, Windows 7. Použití v jiných operačních systémech může vyžadovat přeformátování. Kompatibilita se může lišit v závislosti na konfiguraci hardwaru a operačním systému uživatele.

No moment, záleží či ten disk funguje len ako zdroj dát alebo aj na nahrávanie z TV. Pretože pre účely nahrávania si ho TV sformátuje na svoj formát, a vtedy zvyčajne býva pre pc nepoužiteľný.

Samozrejme, disk sa dá zase kedykoľvek naformátovať na nejaký ten pc formát, a znova používať ako bežný externý pc disk.