Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor vs. TV k pc

Mám monitor LG 22 palcov niečo cez 15 rokov https://www.lg.com/sk/business/komercne-monitory/lg-W2242T-PF a potreboval by som mat na Pc monitore aj tv prijem s tým aby sa nemusel zapínať Pc. Keďže daný monitor nemá HDMI rozmýšľam o jeho výmene a chcel by som vedieť či by som ho nemohol nahradiť priamo TV alebo je potrebné kupovať výlučne na prácu s Pc len monitor s ohľadom na krátku vzdialenosť pozorovania. Je medzi monitorom a TV nejaký rozdiel v tomto smere? A tiez by som chcel vedieť na čo je dobré sa zamerať pri výbere. Inak ma napadlo za záver či by mi na toto nestačila redukcia DVI na HDMI ? Ďakujem

A o jakou velikost TV nebo monitoru by mělo jít ?
V základě "TV" a "monitor" jsou na rozdílnou činnost a podle toho jsou konstruované a navrhnuty:
"Hz, input lag, provedení podsvícení, nastavení a moznosti calibrace, různé porty, přednastavené colometrie, jiný RGB Full & Limited range, konstrukce /nastavitelná pivotní noha zařízení, reproduktory, rozdílná základní deska - s procesorem pro zpracování multimedialních formátu nebo MEMC chip pro plynulost obrazu"
.. ale ke zpracovaní a zobrazení video signalu z HMDI můžeš použít jedno jako druhé.

Na stolek před sebe pro nějaké 22-27 palcové zařízení zvol pro příklad radeji nějaký slušný 60Hz monitor za 2 500 Kč (monitoru s HDMI je hojný výběr) jak 50Hz televizi za tu samou cenu.
Doporučil bych ti monitor jelikož v tvém případě nevidím důvod a realný užitek v užívaní TV.

Rozdíl mezi monitorem a TV určitě je. Zkoušel jsem si dát starší televizi Sencor jako monitor, ale protože měla rozlišení 576i 50Hz tak jsem toho moc neviděl. Koupil jsem si v bazaru monitor Dell a mám ho přes DVI a jsem spokojen. Myslím, že pokud má TV rozlišení 720p 50Hz a výše, tak kvalita obrazu není problém. Ovšem monitor má výhody jako detailnost obrazu a tak akorát barvy na práci. Když připojím notebook k velkoplošné TV a jsem od ní 1,5m a píšu do Wordu, tak to je jiné jak barevně tak detailně narozdíl od monitoru, ke kterému připojím když potřebuji notebook přes VGA. Zkus TV a když ti to nebude vyhovovat, tak dej monitor. Karel_com