Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kolikawattová pájka?

Dobrý den, mohu se Vás zeptat kolikawattová pájka je vhodná pro letování a pájení součástek do a ven z obvodu? Chtěl bych z obvodu dát pryč některé součástky a požít je jinde, ovšem nevím jakou pájkou, abych je neznehodnotil. Kolik wattů může mít tedy pájka na pájení a vypájení, např. svítivek? Děkuji za odpověď. Karel_com

Děkuji Vám radu, ovšem takovou pájku jsem ještě neviděl. Mám doma dvě a každá má jiné watty. V obchodě jsem viděl s nižším i vyšším výkonem. Myslel jsem si, že integrované obvody a elektrotechnika patří k počítačům, omlouvám se. Karel_com

Hele, taky mam doma "pajecky s ruznyma watama" (BTW: pajka je ta slitina cinu a olova, co se dava na ty soucastky, ten nastroj na nahrivani je pajecka) - tahle ma 60W a je pro integrovane obvody naprosto zoufale nevhodna a cely ten clanek je v sekci humor (kam patri stejne jako ruzne sazky o zatluceni hrebiku sbijeckou, nebo zavreni krabicky sirek tankem - opravdovi frajeri to sice dokazou ale fakt se to tak nedela a nema smysl to tak delat) = cili klasicke "ja to dokazu, ale rozhodne to nezkousejte doma"

http://micro-corner.gilhad.cz/blog/2020/2020-05-03-nemuzu-opravit-jednu-soucastku-nemam-doma-pajeci-stanici.html

Pokud mluvis o integrovanych obvodech, tak skutecne tu stanici (napr. vyse navrzenou, vypada jako lacina kopie Aten 960, ale za ty penize odvede patrne dost dobre prace).