Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake HDD do QNAP NAS

Potrebujem kupit do NAS (QNAP) dva nove HDD (do RAID1).
Nechcem vela minut, tak uvazujem nad WD Red 4TB. Niekde som ale cital ze je dobre dat do NASu disky z roznych serii, pripadne rozne modely, aby sa znizila moznost ze porucha nastane na oboch naraz. Je to pravda a ak ano odporucate teda pouzit dva rozne modely (mohli by byt aj od inych vyrobcov?)?
Vdaka.

Ano je to vhodne, ale na domace pouzitie asi zbytocne.
Posledna afera s odchadzajucimi diskami po XY hodinach vdaka vadnemu fw ma uz bradu.
Vlastne poslednu (asi rok a pol staru) aferu mali enterprise SSD pouzite v serveroch, co bol dost pruser, pretoze odchadzali v presny cas, takze ak boli nasadene naraz odisli vsetky naraz;o).
Kup ake chces, dnes som montoval u zakaznika QNAP a dal som mu tam purple. Rovnake;o).