Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmenšenie otvoreného okna

Dobrý deň.
Prosím poraďte mi s nasledovným problémom.
Zničoho nič nemôžem zmešiť okno otvorené na celej obrazovke. V pravom hornom rohu vedľa X je dvojitý štvorec, ktorý umožňuje po kliknutí naň zmenšiť otvorené okno. Zmiznutie a zrušenie okna funguje, ale zmenšenie nie.
Ďakujem.

Pravděpodobně máš okno roztažené přes celou obrazovku, takže přepínání mezi maximalizovaným a zmenšeným oknem není zřetelně vidět.

Musíš okno zmenšit tažením myši za okraj, pak bude kliknutí na symbol dvou čtverců fungovat viditelné.

V pravom hornom rohu vedľa X je dvojitý štvorec, ...

1. Kliknite myšou na ten "dvojitý štvorec" - vzhľad ikonky sa zmení na "jednoduchý štvorec".
2. Myšou chyťte pravý spodný roh otvoreného okna a potiahnite tento roh okna doľava do stredu nahor.
3. Nastavte si správnu veľkosť okna.
4. Vypnite toto okno.
5. Zapnite toto okno.

Alt+mezerník vyvolá řídicí nabídku okna. Z ní se vybere položka velikost (nebo zmáčkne podtržené písmeno což je u mně e, ale někde jsem viděl i m nebo v) a potom se šipkama nastaví a entrem odsouhlasí. Jistě se najde tucet dalších způsobů. Tento způsob bez myši je dobrý, pokud titulek okna uteče mimo obrazovku (tam spíš pomáhá přesun). Okno nesmí být maximalizované. A nesmí to být zakázané (programátor může z nějakého důvodu změnu velikosti okna zakázat, také může omezit rozsah té změny).

Ďakujem Vám všetkým za rady.
Bohužiaľ, nefunguje to. Otvorené okno sa dá len zrušiť krížikom alebo minimalizovať na spodnú lištu klikom na medzerník. Dvojštvorec nefunguje. Nedá sa teda okno myšou uchopiť v dolnom pravom rohu, zmenšiť ho a ani premiestniť na obrazovke. Neviem si vysvetliť túto pre mňa nevysvetliteľnú zmenu.
Ešte musím spomenúť, že po zapnutí notebooku sa mi prestala zobrazovať klasická domovská stránka, zobrazuje sa len "spustiť". Prikladám screenshot.