Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Visual studio 2019

Dobrý večer, mám problém s updatem table ve visual studiu. Když jej restartuji tak to updatuje, ale pokud chci updatovat znovu ten samý nebo jiný tak to napíše (Update cannot proceed due to validation errors. Please correct the following errors and try again. SQL00000 :: The target database schema could not be retrieved. Cannot open database "G:\USERS\ADMIN\SOURCE\REPOS\ELEKTROKALKULACE\STOCK.MDF" requested by the login. The login failed.Login failed for user 'DESKTOP-JKIEST3\Puk'.) Po restartu programu mohu zase updatovat ale jen jednou, pak zase nic. Snad jsem napsal vše.

Form1

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApp1
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

app.config

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
    <startup>
        <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.7.2" />
    </startup>
</configuration>

program.cs

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApp1
{
    static class Program
    {
        /// <summary>
        /// Hlavní vstupní bod aplikace.
        /// </summary>
        [STAThread]
        static void Main()
        {
            Application.EnableVisualStyles();
            Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
            Application.Run(new Form1());
        }

Ale já píši o tom, že když vytvořím table v pruzkumníku (ne kódem) tak zadam data a uložím. Proběhně Update toho Table. Pak otevřu znovu ten table a udělám jakoukoliv změnu tak při uložení (Update) se to motá nějakou dobu a pak napíše tu chybu

tam není s obrázky co dělat, normalní vytvoření databáze s Tabely. Vytvořím projekt, jdu do pruzkumníka serveru a tam vytvořím databázi. V ní vytvořím Table. Dám data do Tabelu a uložím. Vše ok. Ale pokud otevru znovu definici tabelu a zmšním cokoli (např. int na varchar a znovu dám updating tak se to snaží ale nakonec vyleze hláška kterou jsem napsal na začátku. Ale pokud restartuji visual tak zase mohu udělat změnu a zase po uložení kdyz budu chtít udělat změnu to bude to samé.

dý se říci jako to mají popsané zde akorát s localdatabase
create-a-sql-database-by-using-a-designer

Po přeinstalaci systému a visualu jsem vytvořil znovu project a databázi, a toto bylo v chybách. Visual spuštěn jako správce

Závažnost Kód Popis Projekt Soubor Řádek Stav potlačení
Chyba Soubor G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation_log.ldf nelze zkopírovat do umístění bin\Debug\Calculation_log.ldf. Byl překročen počet opakování 10. Nezdařilo se. PriceCalkulation

Závažnost Kód Popis Projekt Soubor Řádek Stav potlačení
Chyba Soubor G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation_log.ldf nelze zkopírovat do umístění bin\Debug\Calculation_log.ldf. Proces nemůže přistupovat k souboru G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation_log.ldf, protože soubor je využíván jiným procesem. PriceCalkulation

Závažnost Kód Popis Projekt Soubor Řádek Stav potlačení
Chyba Soubor G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation.mdf nelze zkopírovat do umístění bin\Debug\Calculation.mdf. Proces nemůže přistupovat k souboru G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation.mdf, protože soubor je využíván jiným procesem. PriceCalkulation

Závažnost Kód Popis Projekt Soubor Řádek Stav potlačení
Chyba Soubor G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation.mdf nelze zkopírovat do umístění bin\Debug\Calculation.mdf. Byl překročen počet opakování 10. Nezdařilo se. PriceCalkulation

Závažnost Kód Popis Projekt Soubor Řádek Stav potlačení
Upozornění Soubor G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation.mdf nelze zkopírovat do umístění bin\Debug\Calculation.mdf. Za 1000 ms bude zahájeno opakování 8. Proces nemůže přistupovat k souboru G:\Projects\PriceCalkulation\Calculation.mdf, protože soubor je využíván jiným procesem. PriceCalkulation